Felietony

Facebook udostępnia dzielenie się plikami z Dropboxa w swoich Grupach

Grzegorz Ułan
Facebook udostępnia dzielenie się plikami z Dropboxa w swoich Grupach
11

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, co do lidera wśród serwisów udostępniających dysk sieciowy, dziś może już być tego pewien, zarówno obecnie jak i w najbliższej przyszłości będzie nim Dropbox. Dziś na swoim blogu Dropbox ogłosił dodanie opcji udostępniania plików ze swoich kont w Grupach na Faceb...

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, co do lidera wśród serwisów udostępniających dysk sieciowy, dziś może już być tego pewien, zarówno obecnie jak i w najbliższej przyszłości będzie nim Dropbox. Dziś na swoim blogu Dropbox ogłosił dodanie opcji udostępniania plików ze swoich kont w Grupach na Facebooku.

To z pewnością wpłynie na znaczne zwiększenie popularności tego dysku. Nie ulega wątpliwości, że to też taka szpilka ze strony Facebooka, wymierzona w kierunku Google Drive i konkurencyjnego Google Plus, gdzie można już wspólnie ze znajomymi edytować pliki ze swoich dysków sieciowych.

Wprawdzie to, co udostępnił Facebook z Dropboxem w porównaniu z możliwościami współdzielenia plików na Google Drive wygląda jak proteza takiej funkcjonalności, to jednak popularność Facebooka powinna zrobić swoje i dodać kolejne miliony użytkowników właśnie Dropboxowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu