Felietony

Chrome uchroni Cię przed pobieraniem niebezpiecznego oprogramowania

Kamil Świtalski
Chrome uchroni Cię przed pobieraniem niebezpiecznego oprogramowania
11

Google lubi implementować niepozorne nowości, które mogą wprowadzić spore zamieszanie. Tak sprawy mogą się mieć z nową warstwą zabezpieczeń dla Google Chrome!

Google Chrome z każdą kolejną odsłoną staje się nie tylko cięższy, ale też dopakowany w funkcje, które pozwalają użytkownikom na bezpieczniejsze korzystanie z aplikacji. W najświeższej aktualizacji przeglądarka doczekała się integracji z Programem Ochrony zaawansowanej, czyli usługą giganta, której założeniem jest ochrona użytkowników przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Tego samego, który znany jest m.in. z zaawansowanej ochrony poczty Gmail.

Google Chrome z integracją Programu ochrony zaawansowanej. Co to oznacza w praktyce?

Najświeższa wersja Google Chrome wprowadza dodatkową opcję ochrony, której zadaniem jest ostrzec wszystkich internautów przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Po aktywacji Chrome Sync (czyli, po prostu, synchronizacji która pozwala zintegrować zakładki, hasła i inne nasze informacje z kontem Google), użytkownicy zobaczą ostrzeżenie przy próbie pobrania oprogramowania, które może okazać się niebezpiecznym dla ich komputera. Jak informuje Tech Radar — w ekstremalnych sytuacjach, Chrome może całkowicie zablokować opcję pobrania pliku.

Może i brzmi to jak solidne ograniczenie, ale biorąc pod uwagę wszystkie niebezpieczeństwa czyhające w sieci, a także lekkomyślne podejście internautów którzy na swoich urządzeniach mają wiele wrażliwych danych — nie wydaje mi się to specjalnie przesadzone. Wiadomo że Program Ochrony zaawansowanej powstał z myślą o politykach, CEO i innych wysoko postawionych osobach z wrażliwymi danymi na komputerach — ale pozostali użytkownicy dbający o swoją prywatność także mogą z tego zrobić solidny użytek. Więcej szczegółów na temat samego programu znajdziecie na jego oficjalnej stronie. Pamiętajcie tylko, że o ile korzystanie z niego jest całkowicie darmowe — niezbędne będzie dokupienie dwóch kluczy bezpieczeństwa. Ale o wszystkim dowiecie się już na miejscu!

Źródło: Tech Radar

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu