Felietony

Facebook testuje aplikację mobilną do zarządzania Stronami. Cios dla agencji social media?

Marcin Kamiński
Facebook testuje aplikację mobilną do zarządzania Stronami. Cios dla agencji social media?
5

Na łamach Antyweb informowaliśmy Was już, że Mark Zuckerberg w związku ze zbliżającym się debiutem giełdowym swojej firmy ujawnił, że głównym celem dla Facebooka na rok 2012 jest udoskonalenie aplikacji mobilnej. Niewiele po wydaniu zastępującego powoli SMS'y programowi FB Messenger najpopularniejsz...

Na łamach Antyweb informowaliśmy Was już, że Mark Zuckerberg w związku ze zbliżającym się debiutem giełdowym swojej firmy ujawnił, że głównym celem dla Facebooka na rok 2012 jest udoskonalenie aplikacji mobilnej. Niewiele po wydaniu zastępującego powoli SMS'y programowi FB Messenger najpopularniejszy serwis społecznościowy świata testuje kolejną aplikację - Page Manager. Pozwoli ona w prosty i przyjemny sposób zarządzać Stronami na Facebooku z poziomu urządzenia mobilnego.

Pierwsza informacja o możliwości pobrania aplikacji Pages Manager od Facebooka pojawiła się wedle źródeł wśród autralijskich posiadaczy kont w App Store dla systemu iOS. Komunikat zachęcał użytkowników do pobrania nowego programu:

Po zainstalowaniu i zalogowaniu aplikacja daje dostęp do podstawowych opcji i parametrów Strony na Facebooku. Możemy zatem opublikować wpis, odczytać notyfikacje czy przejrzeć dokładne statystyki z poszczególnych dni. Wszystko to, co potrzebne do podstawowego zarządzania naszym fanpagem znajdziemy teraz w telefonie komórkowym oraz tablecie. Co warte uwagi, Facebook oficjalnie potwierdził, iż jest w trakcie testowania aplikacji do zarządzania Stronami, jednak niestety nie podaje choćby przybliżonej daty jej oficjalnej premiery.Co aplkacja Page Manager oznacza dla nas i dla rynku social media? Z pewnością wiele ułatwień, szczególnie dla osób prowadzących mniejsze Strony w serwisie społecznościowym we własnym zakresie. Czy agencje obsługujące zewnętrznie media społecznościowe firmom powinny obawiać się o swoje kontrakty? Moim zdaniem absolutnie nie, gdyż program Page Manager jest jedynie narzędziem ułatwiającym pracę tym, którzy już wcześniej zajmowali się publikowaniem wpisów i analizowaniem statystyk. Aplikacja nie podpowie nam, jak publikować i kreować ciekawe treści...

Co Waszym zdaniem powinna zawierać finalna wersja aplikacji Facebook Page Manager? Jakie opcje byłby dla Was przydatne? Czekamy na Wasze głosy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook