Facebook

Koniec tajnych grup na Facebooku - na szczęście tylko z nazwy

Kamil Świtalski
12

Facebook ogłosił zmiany w ustawieniach prywatności dla grup w serwisie. Tajne grupy znikają z portalu, ale spokojnie — ich funkcje wciąż będą dostępne!

Grupy na Facebooku cieszą się ogromnym powodzeniem — czyniąc tym samym fora internetowe reliktem przeszłości, tworem niemodnym i... nieco już zapomnianym. To za ich pośrednictwem użytkownicy konwersują w grupie bliskich i dalekich znajomych, czy gromadzą fanów konkretnego tematu. Jak prawdopodobnie doskonale wiecie: grupy te mają kilka ustawień prywatności. Mogą być otwarte i dostępne dla wszystkich lub nieco bardziej skryte — tylko dla zaakceptowanych użytkowników. Istnieją też grupy ukryte, które widzą wyłącznie ich członkowie. Ale ich dni są już policzone — przynajmniej w tej formie

Zobacz też: Spokojnie, nic się nie dzieje. Facebook też Was słucha

Tajne grupy na Facebooku znikają z portalu, ale ich funkcje... zostaną

Już niebawem dostępne będą dwa rodzaje grup: publiczne lub prywatne. Te pierwsze pozostają bez zmian — administratorzy tych drugich zyskają kilka nowych opcji. To właśnie do nich będzie należała decyzja na temat tego, czy grupę będzie można wyszukać w innych modułach serwisu, czy nie. Aby łatwiej było się w tym wszystkim połapać, Facebook postanowił oddzielić ustawienia prywatności wpisów i członkostwa, od prywatności samej grupy — i tego w jaki sposób można ją będzie odnaleźć. Ma to ułatwić zarządzanie, a także sami członkowie grupy będą mogli w łatwy sposób sprawdzić, kto może znaleźć grupę.

Zobacz też: To zmiana na Facebooku, na którą nie będzie trzeba narzekać. Jeszcze chwila cierpliwości

Automatycznie zatem tajne grupy będą teraz grupami prywatnymi i ukrytymi — dlatego też z punktu widzenia użytkowników, zmienia się tylko nazewnictwo. Tajne grupy służące do umawiania się na imprezy i wybierania prezentów dla jubilatów wciąż pozostają niezagrożone — nie trzeba będzie szukać nowych rozwiązań. Uf, odetchnęli z ulgą? ;-)

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: