Facebook

Facebook pracuje nad nową wersją mobilną swojej aplikacji - dość istotne zmiany nas czekają

GU
Grzegorz Ułan
36

Wczoraj pojawiła się nowa wersja Facebooka w Google Play, nie wiem jakie zmiany w niej zaszły, ale w ciągu najbliższych tygodni możecie spodziewać się już w kolejnych jej wersjach dość istotnych zmian, wizualnych jak i funkcjonalnych. Korzystam z kanału beta i mi zaktualizowało FB do testowej wer...

Wczoraj pojawiła się nowa wersja Facebooka w Google Play, nie wiem jakie zmiany w niej zaszły, ale w ciągu najbliższych tygodni możecie spodziewać się już w kolejnych jej wersjach dość istotnych zmian, wizualnych jak i funkcjonalnych.

Korzystam z kanału beta i mi zaktualizowało FB do testowej wersji, która znacznie odmienia sposób korzystania z tej aplikacji. Zniknął wysuwany pasek z lewej strony wraz z ikonami szybkiego dostępu z górnej części. Wszystkie one zostały przeniesione do dolnego paska i funkcjonują jako osobne zakładki - wcześniej były to tzw. dymki powiadomień. Dzięki temu pojawiają się one szybciej, odczuwalnie szybciej.

Pojawił się też nowy status w wysłanych wiadomościach na czacie. Obok statusu wysłano i przeczytano, będziemy mieli dodatkowy dostarczono. Podejrzewam, że to pośredni status, który wyskakuje, gdy wiadomość pojawia się już na pasku powiadomień u odbiorcy, a nie została jeszcze kliknięta, czyli odczytana.

Ostatnia z nowości to licznik nowych zdjęć w galerii telefonu. Otóż w sytuacji, gdy zrobimy nowe zdjęcia, nawet nie z poziomu Facebooka, po wejściu do aplikacji, ikona Zdjęcie zmieni się w licznik nowych zdjęć, które wykonaliśmy, byśmy przypadkiem nie zapomnieli się nimi podzielić ze swoimi znajomymi.

Jeśli nie możecie się już doczekać tej nowej wersji w swoim sklepie, możecie skorzystać z kanału beta, aktualizacja powinna się pojawić natychmiast.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook