Facebook

Facebook pracuje nad nową aplikacją - agregatorem gorących newsów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook pracuje nad nową aplikacją - agregatorem gorących newsów [prasówka]
9

Facebook chce stać się głównym źródłem informacji i gorących newsów dla internautów, blogerów i dziennikarzy. W tym celu tworzy specjalną aplikację, która będzie agregowała tego typu treści. Facebook News Nowa aplikacja Facebooka, jak donosi Business Insider, ma działać w oparciu o system powi...

Facebook chce stać się głównym źródłem informacji i gorących newsów dla internautów, blogerów i dziennikarzy. W tym celu tworzy specjalną aplikację, która będzie agregowała tego typu treści.

Facebook News

Nowa aplikacja Facebooka, jak donosi Business Insider, ma działać w oparciu o system powiadomień w smartfonie. Użytkownik określi, które tematy i zagadnienia go interesują, albo wskaże konkretne źródła/kanały. W późniejszym czasie ich autorzy będą mogli przesłać krótki, liczący maksymalnie 100 znaków komunikat z linkiem dotyczącym jakiegoś newsa. Użytkownik otrzyma wówczas komunikat o zdarzeniu i będzie mógł zagłębić się w treść ukrytą pod załączonym linkiem. Całość ma działać podobnie do Twittera, gdzie często użytkownicy ustawiają powiadomienia o nowych postaci wybranych osób. Czy Facebook okaże się na tym polu lepszy?

Hologramy Samsunga

Ciekawy patent zarejestrował Samsung. Koreańska firma chce, żeby w przyszłości jej smartfony były zdolne do wyświetlania hologramów. Urządzenia nie będą się różniły w żaden sposób od dotychczasowych. Źródło światła zostanie ukryte pod wyświetlaczem – w wybranym punkcie. To właśnie tutaj będą mogły być wyświetlane niewielkie i proste holograficzne ikony. Mechanizm ten przypomina trochę system powiadomień, który miałby zastąpić kolorową diodę. Pozostaje on póki co wielką zagadką. Wszyscy wiemy, że w obudowach smartfonów nie ma zbyt wiele miejsca na tak zaawansowane technologie Nie wiadomo w jaki sposób, a także kiedy Samsung miałby użyć tego patentu w rzeczywistości. Z całą pewnością zapowiada się on jednak ciekawie - mimo, ze w gruncie rzeczy jest tylko efekciarskim gadżetem.

Sony VAIO z Windows 10 w… październiku

Sony sprzedało dział laptopów VAIO, jednak w dalszym ciągu odpowiada za wsparcie techniczne i serwis. Nie wychodzi to firmie najlepiej. W opublikowanym komunikacie zapowiedziała ona wydanie sterowników do swoich urządzeń pracujących pierwotnie pod kontrolą Windows 7 w… październiku. Użytkownicy laptopów powinni zatem wstrzymać się z aktualizacją do Windows 10 do tego czasu. Trochę kuriozalna sytuacja. Powodów do obaw nie mają osoby posiadające komputery VAIO z Windows 8 lub 8.1 - te powinny po aktualizacji działać stabilnie i bezproblemowo, a sterowniki do starego systemu być kompatybilne z nowszym. W pierwszej kolejności to te modele otrzymają nowe wersje sterowników dedykowane "dziesiątce". Pozostali oczywiście mogą aktualizować swoje oprogramowanie, ale Sony umywa ręce od problemów i komplikacji, które się wówczas pojawią.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu