Świat

Facebook pozywa niemiecki serwis StudiVZ

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Facebook pozywa niemiecki serwis StudiVZ
18

Jak dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu, Facebook pozwał do sądu niemiecki serwis studencki StudiVZ. Zdaniem właścicieli amerykańskiego giganta społecznościowego, działający w Europie serwis używa skopiowanych z Facebook rozwiązań dotyczących usług, funkcji oraz wyglądu. W Polsce, pozwany serwis...

Jak dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu, Facebook pozwał do sądu niemiecki serwis studencki StudiVZ. Zdaniem właścicieli amerykańskiego giganta społecznościowego, działający w Europie serwis używa skopiowanych z Facebook rozwiązań dotyczących usług, funkcji oraz wyglądu. W Polsce, pozwany serwis znany jest pod nazwą StudentIX. Jego reklamy możemy często spotkać na uczelniach wyższych.

Pozew wystosowany przez Facebook mówi o skopiowaniu charakterystycznego lewego paska nawigacyjnego. Poza tym StudiVZ kożysta również ze zmienionego z niebieskiego na czerwony schematu kolorystycznego.

Według oficjalnych informacji StudiVZ posiada w Niemczech 10 mln zrejestrowanych użytkowników. W ubiegłym roku serwis został kupiony przez dużego niemieckiego wydawcę, firmę Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck. Natomiast w marcu tego roku Facebook uruchomił niemiecką wersję swojego serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu