Świat

Szablony ożywiają Google Docs

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Szablony ożywiają Google Docs
3

Za pośrednictwem oficjalnego bloga poświęconego usłudze Google Docs dowiedzieliśmy się o udostępnieniu użytkownikom nowej funkcji, którą jest możliwość stosowania szablonów. Google wprowadziło do trzech swoich aplikacji internetowych (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz edytor prezentacji) szabl...

Za pośrednictwem oficjalnego bloga poświęconego usłudze Google Docs dowiedzieliśmy się o udostępnieniu użytkownikom nowej funkcji, którą jest możliwość stosowania szablonów. Google wprowadziło do trzech swoich aplikacji internetowych (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz edytor prezentacji) szablony w celu zwiększenia użyteczności oraz uniwersalności tego pakietu.

Galeria szablonów. Obrazek pochodzi z bloga Google Docs

Udostępnione szablony zgromadzone zostały w dość pokaźnej kolekcji, którą przejrzeć można tutaj. Za ich pośrednictwem użytkownicy mogą tworzyć dokumenty o różnej tematyce. Możliwe jest opracowanie różnego rodzaju kalendarzy, listów, zaproszeń, biuletynów lub nawet faktur. Nie ma tak jak dotychczas konieczności formatowania całego dokumentu za każdym razem od podstaw, gdy chcemy stworzyć kolejny egzemplarz.

Zobacz też: Edycja plików Office w Dokumentach Google staje się faktem!

Choć może nie jest to jakaś wstrząsająca nowość, to niewątpliwie pokazuje, że Google cały czas pracuje nad swoim pakietem. W chwili obecnej szablony dostępne są tylko w angielskiej wersji Google Docs, firma jednak pracuje nad kolejnymi wersjami językowymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docs