Świat

Amazon uruchamia streaming video w usłudze VoD

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Amazon uruchamia streaming video w usłudze VoD
2

Amazon postanowił uruchomić swój własny sklep z internetowymi filmami, serialami oraz programami telewizyjnymi. Jest to kolejny z dużych amerykańskich internetowych graczy, który postanowił zaoferować swoim klientom usługę "wideo na żądanie". W odróżnieniu od istniejących już iTunes lub Netflix, Ama...

Amazon postanowił uruchomić swój własny sklep z internetowymi filmami, serialami oraz programami telewizyjnymi. Jest to kolejny z dużych amerykańskich internetowych graczy, który postanowił zaoferować swoim klientom usługę "wideo na żądanie". W odróżnieniu od istniejących już iTunes lub Netflix, Amazon umożliwiał będzie dostęp do filmów bez konieczności ściągania plików lub instalowania dodatkowego oprogramowania.

Osoby, które zechcą skorzystać z nowej oferty będą oczywiście mogły ściągnąć film na dysk w postaci plików. Cechą charakterystyczną tej usługi ma jednak być przede wszystkim możliwość odtwarzania filmów bezpośrednio na stronach Amazon. Ciekawym rozwiązaniem ma być możliwość pozostawienia kupionego filmu w katalogu przypisanym do konta klienta sklepu i wielokrotne jego odtwarzanie nie tylko za pomocą komputera, ale również innych, kompatybilnych urządzeniach podłączonych do internetu.

Reklama nadchodzącej usługi. Źródło: Engadget

Według wstępnych informacji, po uruchomieniu nowej usługi, w katalogu dostępnych będzie 40 tysięcy pozycji. Obecnie prowadzone są już testy usługi, w których udział bierze zamknięta grupa internautów. Rynkowy debiut "Amazon video on demand" zapowiedziany został na koniec tegorocznego lata. Ceny nie są jeszcze znane.

Źródło wiadomości:Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

multimediaVoDNetflixAmazon