Świat

Microsoft obniża cenę X360 i dodaje nowe możliwości VoD

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Microsoft obniża cenę X360 i dodaje nowe możliwości VoD
5

Choć tematyka konsol i gier wideo pojawia się na Antyweb.pl dość rzadko to postanowiliśmy poświęcić jeden wpis Xbox'owi 360 oraz kilku ostatnim działaniom Microsoftu nakierowanym na promocje swojego produktu oraz sprzedaż gier i usług z nim związanych. Od pewnego czasu w sieci krążyły pogłoski o...

Choć tematyka konsol i gier wideo pojawia się na Antyweb.pl dość rzadko to postanowiliśmy poświęcić jeden wpis Xbox'owi 360 oraz kilku ostatnim działaniom Microsoftu nakierowanym na promocje swojego produktu oraz sprzedaż gier i usług z nim związanych.

Od pewnego czasu w sieci krążyły pogłoski o planowanej przez koncern z Redmond obniżce ceny konsoli posiadającej 20GB dysk twardy. Informacje te były o tyle prawdopodobne, że Microsoft mógł ogłosić taką decyzję podczas zbliżających się wtedy targów E3 w Los Angeles. Pogłoski zostały ostatnio potwierdzone i nowa cena konsoli we wspomnianej wcześniej wersji wyniesie 299$.

Zdjęcie z serwisu Engadget

Nie jest to jednak koniec nowości związanych z Xboxem. Microsoft zapowiada nawiązanie współpracy z Netflix (amerykańska wypożyczalnia internetowa), której efektem ma być udostępnienie użytkownikom konsoli ściąganie na jej dysk dużego zbioru wysokiej jakości filmów. Oferta Netflix ma być dostępna w ramach usługi Xbox Live.

Jest to prawdopodobnie próba załatania luki pozostałej po technologii HD-DVD, która miała stanowić filmowe wsparcie dla Xboxa 360. Obecnie jednak użytkownicy mogą kupić między innymi na Allegro ostatnie egzemplarze czytnika HD-DVD, który za około 110 zł zmieni Xboxa w odtwarzacz filmów HD.

Microsoft nawiązując współprace z Netflix stara się również zmienić nieco rynkowy wizerunek swojej konsoli, postrzeganej obecnie wyłącznie jako "maszynka do gier". Tym czasem, dowiadujemy się, że użytkownicy którzy zgodzą się opłacić roczną subskrypcję usługi Xbox Live w wersji Gold (50$) oraz będą opłacali co miesiąc abonament wypożyczalni o wysokości 9 $ otrzymają nielimitowany dostęp do stale rosnącej wideo-biblioteki Netflix.

Po krótkich obliczeniach zobaczyć możemy, że za około 13$ (~26 zł) posiadacze Xboxa 360 otrzymują dostęp do usługi wideo na żądanie. Nie jest to bynajmniej żadna, kombinowana usługa (polegająca na wymianie oferty co miesiąc) jak w przypadku polskiej platformy N. Cena również jest bardzo atrakcyjna, nawet jak na polskie warunki. Miejmy nadzieje, że usługa dostępna będzie w naszym kraju chociażby za pomocą karty płatniczej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu