Świat

Facebook otwiera się na wyszukiwarki

GM
Grzegorz Marczak
1

Facebook, jeden z najbardziej znany serwisów networkingowych otwiera się na wyszukiwarki internetowe takie jak google czy yahoo lub MSN. Otwarcie to polegać będzie na możliwości wyszukiwania profilu użytkowników w wyszukiwarkach internetowych, oznacza to również, że profile użytkowników będą dostę...


Facebook, jeden z najbardziej znany serwisów networkingowych otwiera się na wyszukiwarki internetowe takie jak google czy yahoo lub MSN. Otwarcie to polegać będzie na możliwości wyszukiwania profilu użytkowników w wyszukiwarkach internetowych, oznacza to również, że profile użytkowników będą dostępne dla osób nie zarejestrowanych. Oczywiście użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad tym jakie dane będą pokazane osobom z zewnątrz.


Wygląd profilu, który będą mogły oglądać niezarejestrowane osoby

Użytkownicy facebook będą mogli zapobiec pojawieniu się w wynikach wyszukiwania poprzez ustawienie swojego profilu na "nie publiczny".

Działanie podjęte przez Facebook mają oczywiście na celu zwiększenie ruchu i zasięgu, z którym serwis w porównaniu z Myspace cały czas ma problem (co gorsze niektóre statystyki pokazują, że przyrost użytkowników i aktywność na facebook zaczyna się stabilizować i nie rośnie już tak szybko jak to było w poprzednich miesiącach).

Interesujące będzie obserwowanie jaki ruch wygeneruje takie posunięcie Facebook.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: