Świat

Blog Day - czyli co czytamy?

Grzegorz Marczak
6

Rodzi się nowa "tradycja", czyli dzień blogera - więcej o samym pomyśle można przeczytać na blogday.org. Jednym z elementów dnia blogera jest podanie przez każdego, kto się przyłączy do zabawy, listy swoich ulubionych blogów. Szczerze przyznam, że najczęściej w wolnym czasie czytuję książki (...

Blog Day 2007

Rodzi się nowa "tradycja", czyli dzień blogera - więcej o samym pomyśle można przeczytać na blogday.org. Jednym z elementów dnia blogera jest podanie przez każdego, kto się przyłączy do zabawy, listy swoich ulubionych blogów.

Szczerze przyznam, że najczęściej w wolnym czasie czytuję książki (głównie fantastykę), ale oczywiście jest kilka blogów, które odwiedzam regularnie:

Techcrunch.com i Mashable.com
Czyli blogi o nowościach w internecie i serwisach społecznościowych - duża dawka informacji podana w dość konkretnej i krótkiej formie - jest tym co lubię.

Salon24.pl

Interesuję się polityką i często czytuję blogi zgromadzone pod sztandarem Salon24 - nie mam tam ulubionego bloga, za to całość tworzy dla mnie dość ciekawą treść i przegląd opinii, na temat tego, co dzieje się w naszym kraju.

kaznowski.blox.pl

Szybko i konkretnie podane informacje, o tym co dzieje się w internecie i o zagadnieniach z nim związanych. Czasami coś o marketingu (ale to pomijam).

web2.0.pl

Czytuję zawsze, kiedy pojawi się nowy wpis (szkoda, że tak rzadko) - najbardziej na tym blogu cenię szeroką wiedzę autora, który zawsze potrafi znaleźć odpowiedni punkt odniesienia i zadać ciekawe pytania.

Problogger.net

Blog o tym, jak ciekawie pisać, oraz jak prowadzić ciekawy blog. Dla osoby takiej jak ja (czyli kompletnego amatora, jeśli chodzi o pisanie bloga) jest to wspaniałe kompendium wiedzy przekazywanej przez doświadczonego blogera.

I to by było wszystko - tak naprawdę, przeglądam bardzo dużo blogów o różnej tematyce - trudno było wybrać mi te, które mógłbym nazwać swoimi ulubionymi.

Zapraszam do przyłączenia się do zabawy wszystkich, którzy przeczytali moją listę czytanych przeze mnie blogów (to również jedna z zasad Blog Day, aby namówić innych na udział w zabawie).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu