Świat

Joost i widgety.

GM
Grzegorz Marczak
3

Telewizja internetowa Joost właśnie wypuściła nową wersję swojej desktopowej aplikacji. Muszę przyznać, że dość długo nie sprawdzałem co słychać w Joost, i nowa wersja aplikacji do oglądania telewizji mile mnie zaskoczyła. Przede wszystkim nie występują (przynajmniej u mnie) problemy z przerwami w...

Telewizja internetowa Joost właśnie wypuściła nową wersję swojej desktopowej aplikacji. Muszę przyznać, że dość długo nie sprawdzałem co słychać w Joost, i nowa wersja aplikacji do oglądania telewizji mile mnie zaskoczyła. Przede wszystkim nie występują (przynajmniej u mnie) problemy z przerwami w odtwarzanych filmach, aplikacja działa jakby nieco szybciej no i pojawiły się nowe kanały (sporo muzyki, osobny kanał z filmami SF itp).


Jeśli ktoś jeszcze nie widział Joost?

Joost zdecydował się również na udostępnienie developerom swojego API. Dzięki API każdy będzie mógł stworzyć widget umieszczony później w nowej wersji aplikacji. W chwili obecnej stworzona została oficjalna strona o API(login: widgetarian, password: wonderland42) na której możemy dowiedzieć się więcej na temat tego jak tworzyć dodatki do Joost.

Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego ktoś miałby tworzyć dodatki do bądź co bądź komercyjnego produktu jakim jest Joost? Autorzy nie wyjaśniają na razie jaki model współpracy zostanie wdrożony między twórcami dodatków a Joost.

W każdym razie otworzenie API wydaje się być ciekawym pomysłem, możliwe że Joost zyska też dzięki temu chwilową przewagę nad konkurencją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu