Mobile

Facebook otwiera się na świat. Rejestracja w FB Messenger z wykorzystaniem numeru telefonu

GU
Grzegorz Ułan
18

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o prawdopodobnym przejęciu WhatsApp przez Facebooka, a dziś docierają do nas informacje o najbliższej aktualizacji Facebook Messengera, która pozwoli na rejestrację tylko przy wykorzystaniu numeru telefonu. Czy te dwie rewelacje mają ze sobą coś wspólnego? Na...


Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o prawdopodobnym przejęciu WhatsApp przez Facebooka, a dziś docierają do nas informacje o najbliższej aktualizacji Facebook Messengera, która pozwoli na rejestrację tylko przy wykorzystaniu numeru telefonu.

Czy te dwie rewelacje mają ze sobą coś wspólnego? Na tę chwilę jedynie sposób rejestracji w tych dwóch aplikacjach. Być może Facebook w ten sposób rzeczywiście przygotowuje się do tego przejęcia, które pozwoli dość znacznie poszerzyć możliwości w zagarnięciu użytkowników spoza Facebooka, a którzy do komunikacji mobilnej wykorzystują alternatywne rozwiązania, między innymi bardzo popularnego właśnie WhatsApp.

Poza tym możliwość rejestracji jedynie przy użyciu numeru telefonu, zachęci innych, zupełnie nowych użytkowników, którzy będą chcieli wypróbować ten komunikator, kiedy już nie będzie wymagane zakładanie konta na Facebooku. Wbrew pozorom jest jeszcze mnóstwo takich osób.

Aktualizacja Facebook Messengera będzie dostępna najpierw dla użytkowników Androida, w późniejszym czasie - iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook MessengerWhatsapp