Facebook

Facebook, Messenger i Instagram nie działają poprawnie

Konrad Kozłowski
Facebook, Messenger i Instagram nie działają poprawnie
1

Użytkownicy zgłaszają problemy z działaniem Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Kłopoty trwają od dobrych kilkudziesięciu minut.

Facebook nie działa. Problemy z Messengerem i Instagramem

Z początku problemy dotyczył przede wszystkim logowania do serwisu Facebook oraz wysyłania i odbierania wiadomości w Messengerze, ale aktualnie sytuacja wydaje się poważniejsza. W moim przypadku Facebook nie wczytuje profili użytkowników, grup, nie odświeża też sekcji komentarzy ani news feeda. Instagrama trapią podobne objawy. Natomiast nie mam problemów z Messengerem, poza kilkoma sytuacjami, gdy wysyłanie wiadomości oraz jej dotarcie do urządzenia odbiorcy zajęło nieco więcej czasu niż powinno.

Jak na razie Facebook nie odniósł się do aktualnych problemów - nie wiemy, czy problem dotyczy tylko konkretnego regionu, czy kłopoty nie pojawią się także zagranicą. Liczba zgłoszeń w serwisie downdetector zbliża się do 100 z ostatnich kilku godzin, natomiast na mapie można zauważyć, że problemy z Facebookiem pojawiają się przede wszystkim w Warszawie, Lublinie, Krakowie oraz Gdyni.

Aktualizacja:

Niewiele zgłoszeń pojawiło się natomiast na podstronie downdetectora dedykowanej WhatsAppowi - komunikatorowi, który należy do Facebooka, więc po części na pewno korzysta z jego infrastruktury. Wygląda więc na to, że problem dotyczy głównych produktów Facebooka, a nie całej infrastruktury. Przed godziną 22 problem jeszcze nie ustąpił w moim przypadku - Facebook nadal nie wyświetla profili w całości, lecz jest w stanie wczytać tylko część informacji oraz grafik. Poprawiła się za to sytuacja z Messengerem, który nareszcie odbiera i wysyła wiadomości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu