Facebook

Messenger i Instagram mają nowe funkcje. Niektóre bardzo przydatne

Krzysztof Rojek
Messenger i Instagram mają nowe funkcje. Niektóre bardzo przydatne
8

Na platformach Messenger i Instagram pojawiły się już nowe funkcje. Teraz łatwiej jest archiwizować konwersacje, przesyłać wiadomości głosowe czy odpowiadać za pomocą zdjęć i wideo.

Facebook nieustannie rozwija swoje produkty, starając się utrzymać status dominatora nie tylko w kwestii portali społecznościowych, ale też - narzędzi komunikacyjnych. Firmie nie brakuje problemów wizerunkowych, ale dzięki olbrzymiemu budżetowi może ona zaoferować swoim produktom nowości, które utrzymają przy nich klientów. Jest to dla Facebooka istotne szczególnie teraz, kiedy ze względu na kolejne wycieki danych i zmiany w polityce prywatności część ludzi dojrzała do tego, by spróbować alternatywnych aplikacji do komunikacji, jak Signal czy Telegram. Warto więc się przyjrzeć, jakie nowości wdrożył do Messengera i Instagrama Mark Zuckerberg.

Messenger i Instagram - co się zmieniło?

Oto, jakie nowości są już w Messsengerze:

Łatwiejsza archiwizacja konwersacji

Jeżeli w Messengerze chcemy usunąć jakąś rozmowę z głównego panelu możemy to zrobić na dwa sposoby - zarchiwizować ją bądź też kompletnie usunąć, bez możliwości przywrócenia. Teraz łatwiej jest wykonać tę pierwszą czynność, ponieważ do zarchiwizowania konwersacji wystarczy pociągnięcie jej ikony w prawo. Funkcja ta działa już m.in. w konkurencyjnym komunikatorze - Signal.

Łatwiejsze nagrywanie wiadomości

Do tej pory, jeżeli chcieliśmy nagrać komuś wiadomość głosową, musieliśmy dotykać przycisk mikrofonu przez cały czas trwania nagrania. Prowadziło to do sytuacji, w których czasami przerywaliśmy nagranie w połowie, ponieważ przez przypadek puściliśmy wirtualny przycisk. Facebook zmienia ten mechanizm. Teraz wystarczy jedno przyciśniecie przycisku nagrywania by rozpocząć proces i kolejne, kiedy skończyliśmy mówić, by wysłać wiadomość.

Nowy wygląd czatu

Od jakiegoś czasu Messenger oferuje możliwość customizacji swoich czatów różnymi  motywami, jak np. zima czy ziemia. Teraz dołączają do nich dwa nowe motywy - Star Wars i Sabrina (serial Netflixa).

Co z kolei nowego na Instagramie?

Natychmiastowe odpowiedzi foto/wideo

Jeżeli ktoś wyśle nam w prywatnej wiadomości na Instagramie, teraz będziemy mogli mu odpowiedzieć od razu za pomocą zdjęcia/wideo. Jest to funkcja znana ze Snapchata, którego Instagram wyraźnie chce zastąpić.

Podgląd odczytanej wiadomości

W aplikacjach takich jak Messenger możemy podejrzeć na stronie głównej, czy ktoś odczytał naszą wiadomość, czy też nie, natomiast w Instagramie musieliśmy do tej pory zajrzeć w tym celu do konwersacji. To się zmienia, ponieważ teraz Instagram także zyskuje możliwość podglądu tego, czy ktoś odczytał naszą wiadomość.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu