17

Facebook nie chce oddać mi moich danych

Tyle mówi się na temat bezpieczeństwa na Facebooku – on sam robi wszystko, by przekonać nas, że gdy odpowiednio zadbamy o nasze ustawienia, nasze dane będą bezpieczne. Wielokrotnie poruszany był także temat tzw. archiwum profilu na Facebooku, dzięki któremu możemy pobrać wszystkie nasze dane za jednym zamachem – niestety na tą możliwość czekam już prawie […]

Tyle mówi się na temat bezpieczeństwa na Facebooku – on sam robi wszystko, by przekonać nas, że gdy odpowiednio zadbamy o nasze ustawienia, nasze dane będą bezpieczne. Wielokrotnie poruszany był także temat tzw. archiwum profilu na Facebooku, dzięki któremu możemy pobrać wszystkie nasze dane za jednym zamachem – niestety na tą możliwość czekam już prawie 2 miesiące.

Po udaniu się do ustawień konta, na podstronie „główne” dostępna jest opcja „Pobierz kopię swoich danych z Facebooka.”. Moją uwagę przyciągnęła ona właśnie kilka tygodni temu – od razu zdecydowałem się z niej skorzystać. Kliknąłem więc w link, a następnie w Uruchom moje archiwum. Niezbędne było ponowne wpisanie hasła logowania i chwilę później zostałem poinformowany, że proces jest już w toku.

W ciągu pierwszych kilku godzin po rozpoczęciu „zbierania danych” przez Facebooka przycisk utrzymywał swoją szarą barwę z napisem „Oczekuje…”, jednak po kilku dniach z powrotem stawał się dostępny, koloru zielonego i procedurę możemy uruchomić ponownie.

Co ciekawe, za każdym razem otrzymywałem także informację, że będę o fakcie ukończenia procesu powiadamiany e-mailem, jednak nic takiego nie miało jeszcze nigdy miejsca. Dlaczego więc pomimo braku efektów, proces tworzenia archiwum można rozpocząć od początku?

Chwilę temu po raz kolejny „zamówiłem” swoje dane – ciekawe czy tym razem Facebook postanowi mi je udostępnić? Do tej pory nie miałem większych przeciwwskazań wobec mechanizmów kierujących Facebookiem, a wobec tego problemu jestem zupełnie bezradny. Czy Wy również macie problem z pobraniem swojego archiwum? Może po prostu to ja robię coś nie tak?

Grafika.