Felietony

Facebook nie chce oddać mi moich danych

Konrad Kozłowski
Facebook nie chce oddać mi moich danych
17

Tyle mówi się na temat bezpieczeństwa na Facebooku - on sam robi wszystko, by przekonać nas, że gdy odpowiednio zadbamy o nasze ustawienia, nasze dane będą bezpieczne. Wielokrotnie poruszany był także temat tzw. archiwum profilu na Facebooku, dzięki któremu możemy pobrać wszystkie nasze dane za jedn...

Tyle mówi się na temat bezpieczeństwa na Facebooku - on sam robi wszystko, by przekonać nas, że gdy odpowiednio zadbamy o nasze ustawienia, nasze dane będą bezpieczne. Wielokrotnie poruszany był także temat tzw. archiwum profilu na Facebooku, dzięki któremu możemy pobrać wszystkie nasze dane za jednym zamachem - niestety na tą możliwość czekam już prawie 2 miesiące.

Po udaniu się do ustawień konta, na podstronie "główne" dostępna jest opcja "Pobierz kopię swoich danych z Facebooka.". Moją uwagę przyciągnęła ona właśnie kilka tygodni temu - od razu zdecydowałem się z niej skorzystać. Kliknąłem więc w link, a następnie w Uruchom moje archiwum. Niezbędne było ponowne wpisanie hasła logowania i chwilę później zostałem poinformowany, że proces jest już w toku.

W ciągu pierwszych kilku godzin po rozpoczęciu "zbierania danych" przez Facebooka przycisk utrzymywał swoją szarą barwę z napisem "Oczekuje...", jednak po kilku dniach z powrotem stawał się dostępny, koloru zielonego i procedurę możemy uruchomić ponownie.

Co ciekawe, za każdym razem otrzymywałem także informację, że będę o fakcie ukończenia procesu powiadamiany e-mailem, jednak nic takiego nie miało jeszcze nigdy miejsca. Dlaczego więc pomimo braku efektów, proces tworzenia archiwum można rozpocząć od początku?

Chwilę temu po raz kolejny "zamówiłem" swoje dane - ciekawe czy tym razem Facebook postanowi mi je udostępnić? Do tej pory nie miałem większych przeciwwskazań wobec mechanizmów kierujących Facebookiem, a wobec tego problemu jestem zupełnie bezradny. Czy Wy również macie problem z pobraniem swojego archiwum? Może po prostu to ja robię coś nie tak?

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu