Facebook

Facebook Messenger z funkcją oszczędzania danych [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook Messenger z funkcją oszczędzania danych [prasówka]
19

Facebook Messenger staje się coraz bardziej rozbudowaną platformą, a tym samym pobiera s sieci coraz więcej megabajtów. Twórcy testują zatem tryb oszczędzania danych.

Oszczędzanie danych w Messengerze

Faceboo testuje nową funkcję w komunikatorze Messenger. Ma ona pozwolić nam zmniejszyć liczbę danych, jakie pobiera aplikacja. Jak to będzie działało w praktyce? Komunikator po prostu przestanie automatycznie ściągać wybrane treści. Mowa tutaj m.in. o grafikach i multimediach. Prawdopodobnie mocno ograniczone zostanie też działanie mechanizmów związanych z udostępnianiem treści (Mój Dzień) - wszystkie posty znajomych nie będą pobierane automatycznie tylko po stuknięciu. W ustawieniach znajdziemy natomiast informację, ile megabajtów, dzięki działaniu nowej funkcji, udało się nam zaoszczędzić.

24 300 graczy na Warsaw Games Week

Organizatorzy Warsaw Games Week pochwalili się oficjalnymi statystykami. Targi w tym roku odwiedziła niebagatelna liczba 24 300 graczy. To zauważalnie więcej niż przed rokiem, kiedy impreza przyciągnęła 19 tys. osób. Warto jednak zauważyć, że spodziewano się znacznie większej frekwencji - przed rozpoczęciem WGW mówiono o nawet 30 tys. odwiedzających. Jeżeli dotychczasowe tempo wzrostu się utrzyma, wynik ten uda się pobić za rok. A nie ulega wątpliwości, że kolejna edycja powstanie i prawdopodobnie będzie robiona z jeszcze większym rozmachem.

Red Dead Redemption 2

W sieci zawrzało po tym, jak Rockstar Games opublikowało...  grafikę. Logo firmy na czerwonym tle stało się przyczyną ogromnej liczby spekulacji dotyczących dalszych planów studia. I tu pojawiła się koncepcja, że czerwony kolor może oznaczać kolejną odsłonę fantastycznie ocenianego Red Dead Redemption. I tu możliwości jest kilka. Z jednej strony możemy mieć do czynienia z sequelem oznaczonym numerkiem "2". Z drugiej istnieje też szansa, że twórcy przygotują zremasterowaną wersję jedynki, co ostatnio jest bardzo popularne. Tak czy inaczej fani RDR będą mieli prawdopodobnie w co grać w tym lub przyszłym roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu