Facebook

Facebook Messenger staje się klientem SMS/MMS

Tomasz Popielarczyk
Facebook Messenger staje się klientem SMS/MMS
51

Facebook Messenger dla Androida teraz może również pełnić funkcję klienta SMS. Aplikacja w najnowszej wersji potrafi integrować się z systemem by odbierać i wysyłać wiadomości.

Stało się to, o czym informowałem już jakiś czas temu - Facebook Messenger zaczął obsługiwać SMS-y. Nowość zaimplementowano w wydaniu oznaczonym numerem  61.0.0.1.80. Obecnie nosi ono status wersji beta, ale niebawem powinno pojawić się na Waszych urządzeniach. W przeciwnym wypadku zawsze możecie skorzystać z pomocy APK Mirror. Aktualizacja jest jednak dostępna wyłącznie dla urządzeń z Androidem 5.0 i nowszym.

Jak to wygląda w praktyce? W menu ustawień znajdziemy nową pozycję o nazwie SMS. Mamy tutaj przełącznik, za pomocą którego uczynimy Messengera domyślnym klientem SMS. Możemy również skonfigurować go w taki sposób, aby automatycznie pobierał wiadomości MMS -  w tym również w roamingu. Na samym końcu podajemy nasz numer telefonu, o ile oczywiście nie zrobiliśmy tego wcześniej.

Nasze SMS-y są wymieszane w jednym okienku z wiadomościami przesyłanymi przez Messengera. Możemy zatem w płynny sposób prowadzić rozmowy ze znajomymi również po utracie połączenia z internetem.

 

P.S. Za informację dziękujemy naszemu czytelnikowi, Arturowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu