Facebook

Facebook pokazał nowego Messengera blisko pół roku temu. Pamiętacie go jeszcze?

Konrad Kozłowski
Facebook pokazał nowego Messengera blisko pół roku temu. Pamiętacie go jeszcze?
8

W maju tego roku Facebook zaprezentował zupełnie nowy wygląd Messengera - bardziej przejrzysty, czytelny, po prostu ładniejszy. Ślad jednak po nim zaginął aż do wczoraj, kiedy pierwsi użytkownicy zgłosili jego pojawienie się.

Konferencja f8, to coroczne wydarzenie organizowane przez Facebooka, na którym prezentowane są najnowsze plany dotyczące rozwoju produktów i usług oferowanych przez firmę Marka Zuckerberga. Część z nich to sprawy dedykowane głównie deweloperom, ale nie zabrakło kilku punktów, którymi mogli zainteresować się zwykli użytkownicy. Do nich bez wątpienia należał całkowicie nowy Messenger, czyli komunikator, z którego korzysta ponad 1,3 miliarda osób. W rankingu wyprzedza go tylko WhatsApp, również należący do Facebooka.

Nowy interfejs Messengera u pierwszych użytkowników

Nic więc dziwnego, że zapowiedzi kompletnego odświeżenia wyglądu Messengera wywołały takie emocje. Przyznam wam się jednak, że od tamtego czasu zdążyłem już o tym zapomnieć, jak o wielu innych planach Facebooka, które nie tylko miewają opóźnienia, ale czasami nie są w ogóle dostarczane. W Menlo Park najwyraźniej ktoś jeszcze pamiętał o tym projekcie, bo pierwsi użytkownicy komunikatora zgłaszają pojawienie się odświeżonego interfejsu.

Ten, jak zapewne (nie) pamiętacie, jest znacznie bardziej uproszczony względem aktualnej wersji. Ikonkę aparatu przeniesiono w prawy górny róg i umieszczono zaraz obok skrótu do tworzenia nowej wiadomości. Poniżej znajduje się wyszukiwarka, a pod nią relacje użytkowników. Jeszcze niżej umieszczono oczywiście listę konwersacji, natomiast dolny pasek nawigacyjny zawiera tylko trzy pozycje: skrót do listy rozmów, listy aktywnych użytkowników oraz sekcja "odkrywaj". W widoku rozmowy nie zmieniło się zbyt wiele, natomiast podgląd profilu rozmówcy też został lepiej zorganizowany.

Nie mogę doczekać się ciemnego motywu w Messengerze

Najważniejsza nowość? Messenger ma zyskać z tą aktualizacją tryb ciemny, który bez wątpienia z otwartymi ramionami przyjmie rzesza użytkowników. Tylko kiedy się go doczekamy? Facebook milczy na ten temat, testy nowego interfejsu są jak zawsze prowadzone na wybranej grupie użytkowników, więc pozostaje tylko czekać. Miejmy nadzieję, że nie kolejne 5 miesięcy.

Grafiki: iDownloadBlog, xda-developers.com, AndroidPolice.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu