Facebook

Facebook Messenger nauczył się rozpoznawać mowę [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
1

Nie tylko Google inwestuje w alternatywne sposoby komunikowania się z komputerami i urządzeniami mobilnymi. Swoje pomysły ma również Facebook. Od niedawna część użytkowników mobilnego Messengera może testować nową funkcję i wysyłać wiadomości głosowe poddane transkrypcji. Messenger z transkrypcją...

Nie tylko Google inwestuje w alternatywne sposoby komunikowania się z komputerami i urządzeniami mobilnymi. Swoje pomysły ma również Facebook. Od niedawna część użytkowników mobilnego Messengera może testować nową funkcję i wysyłać wiadomości głosowe poddane transkrypcji.

Messenger z transkrypcją

Facebook Messenger nauczył się rozpoznawać mowę. Nowa funkcja została uruchomiona póki co u garstki użytkowników. Mogą oni rejestrować wiadomość głosową za pomocą mikrofonu w swoim urządzeniu, a następnie przesłać ją innej osobie, gdzie zostanie wyświetlona nie jako nagranie audio a tekst. Nie wiadomo jak skutecznie działa póki co ten mechanizm, a także czym różni się od analogicznej technologii Google'a. Jak nietrudno się domyślić, jego działanie póki co ograniczono do języka angielskiego, zatem nie powinniśmy się go prędko spodziewać na naszych smartfonach.

Specyfikacja OnePlus 2

Wyciekły pierwsze informacje dotyczące specyfikacji smartfona OnePlus 2. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie zobaczymy w sprzedaży jeszcze w tym roku. Napędzać ma je Snapdragon 810 z 4 GB RAM-u oraz baterią 3300 mAh. Przekątna wyświetlacza pozostanie bez zmian. Otwartą kwestią jest jego rozdzielczość - ten rok będzie pewnie zdominowany przez słuchawki z ekranami Quad HD, więc w OnePlus 2 nie powinno być inaczej. Pojawiły się również pogłoski o bardzo smukłej konstrukcji oraz maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni na przodzie smartfona. Możemy się zatem spodziewać naprawdę cienkich ramek. Premiera ma nastąpić w drugim lub trzecim kwartale br. Tradycyjnie będzie oparta na systemie zaproszeń.

Xiaomi inwestuje w Kingsoft

Xiaomi wykupiło 3 proc. największej (wycenianej na 2 mld dol.) chińskiej firmy zajmującej się grami oraz szeroko pojętym oprogramowaniem. Inwestycja w Kingsoft pochłonęła 68 mln dolarów z budżetu Xiaomi i jest szczególnie istotna w kontekście przyszłych działań. Szczególnie, jeśli dodamy do tego poprzednie inwestycje - w rozwijający technologie inteligentnego domu startup Midea (200 mln dol.) oraz zajmujący się wearables Misfit. Widać, że Chińczycy będą kładli duży nacisk na software oraz powiązane z nim usługi. Współpraca z Kingsoftem pozwoli np. na stworzenie własnej platformy do gier, aplikacji zabezpieczających i nie tylko.

Xbox One w 2015 roku

Konsole sprzedają się coraz lepiej, a nadchodzące gry produkowane z myślą o nich mocno działają na wyobraźnię. Rok 2015 ma być szczególnie mocny, co Microsoft podkreślić w opublikowanym przez siebie wideo. Przedstawia ono gry na konsolę, w które możemy grać w tym roku. Zawarto tutaj zatem tytuły, które już miały swoją premierę (Sunset Overdrive, Call of Duty Advanced Warfare Forza Horizon 2), a także te, które dopiero się pojawią (Batman Arkham Knight, Halo 5, Fable Legends). Jest na co popatrzeć.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu