Windows

Facebook, Messenger i Instagram nareszcie dotarły na Windowsa 10

Paweł Winiarski
Facebook, Messenger i Instagram nareszcie dotarły na Windowsa 10
50

Macie dość aplikacji napisanych na starsze wersje Windowsa? W takim razie mam dla Was dobrą wiadomość - wreszcie doczekaliśmy się aplikacji dedykowanych Windowsowi 10.

Instagram w wersji beta, Messenger z Windows Phone i Facebook działający jakby chciał, a nie mógł - to niestety codzienność posiadaczy zarówno PC, jak sprzętów mobilnych z Windowsem 10. Na szczęście mogą już oni odetchnąć z ulgą, Microsoft zaprezentował właśnie Facebooka, Messengera i Instagrama napisanego specjalnie dla Windowsa 10.

W Facebooku znajdziecie reakcje, naklejki oraz kolumnę z urodzinami i wydarzeniami, powinien też integrować się z Centrum Akcji. W późniejszym czasie ma zostać dodana możliwość uruchamiania transmisji wideo na żywo. Messenger otrzyma natywne powiadomienia na pulpit, które pojawią się również w Centrum Akcji. Wyślecie za jego pomocą zdjęcia, naklejki, GIFy, przeprowadzicie też grupowe rozmowy. Instagram natomiast otrzyma wreszcie normalne funkcje, czyli publikację filmów i wysyłanie wiadomości - możecie więc zrezygnować z zastępczych aplikacji.

Na chwilę obecną żadna z aplikacji nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Windowsa (powoli się tam pojawiają), ale gdy będziemy mogli je ściągnąć, weźmiemy je w obroty.

grafiki

źródło: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot