Windows

Nareszcie! Do Play wkracza prostszy sposób płacenia za aplikacje w mobilnym Windows

Jakub Szczęsny
Nareszcie! Do Play wkracza prostszy sposób płacenia za aplikacje w mobilnym Windows
3

Płatności za aplikacja mobilne, a również mikrotransakcje obecne w grach lub programach oparte o doliczanie ich do rachunku telefonicznego to już standard w przypadku operatorów sieci komórkowych. Windows - jak z tego wynika również po tym względem jest często traktowany jako "gorszy soft" i dopiero teraz Play zdecydował się na wprowadzenie tamże tego typu opłacania zakupów w Sklepie. Funkcjonalność jest dostępna od teraz i mogą z niej skorzystać osoby posiadające taryfy abonamentowe (również Red Bull Mobile).

Play jako pierwszy operator w Polsce umożliwił doliczanie transakcji w ramach sklepu Google do rachunku. Do tego typu ułatwienia dopisano dzisiaj właściwie dwie platformy - Windows Mobile oraz Windows Phone 8+. Na czym to polega? Jeżeli do telefonu włożona jest karta SIM operatora Play lub Red Bull Mobile (i jest to taryfa abonamentowa), w opcjach płatności podczas zakupu aplikacji pojawi się możliwość dopisania jej ceny do rachunku telefonicznego. Jak tłumaczy operator, udostępnienie tej funkcji posiadaczom MIX-ów i ofert prepaid jest niemożliwe z uwagi na obowiązujące przepisy.

Ten sposób uiszczania płatności zadziała również w przypadku modeli subskrypcyjnych oraz mikrotransakcji. Oznacza to, że równie dobrze z pomocą "Dopisz do rachunku Play" opłacicie miesięczny abonament Spotify, lub dokupicie elementy premium w swoich ulubionych grach. Aby zapewnić klientom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, Operator umożliwia ustalenie limitu transakcyjnego na tego typu operacje, a również całkowite wyłączenie tej opcji z poziomu Play24 lub dzięki połączeniu z konsultantem.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Play