Microsoft

Facebook Messenger dla Windows Phone – potwierdzony, pojawi się już niedługo

Konrad Kozłowski
Facebook Messenger dla Windows Phone – potwierdzony, pojawi się już niedługo
25

Instagram był jednym z najczęściej przywoływanych przykładów dla wybrakowanej oferty sklepu z aplikacjami dla Windows Phone. Ta sytuacja uległa zmianie już jakiś czas temu, lecz tak naprawdę na mojej liście życzeń topowej pozycji wcale nie okupował program do udostępniania kwadratowych zdjęć, a właś...

Instagram był jednym z najczęściej przywoływanych przykładów dla wybrakowanej oferty sklepu z aplikacjami dla Windows Phone. Ta sytuacja uległa zmianie już jakiś czas temu, lecz tak naprawdę na mojej liście życzeń topowej pozycji wcale nie okupował program do udostępniania kwadratowych zdjęć, a właśnie Facebook Messenger. "The wait is over!"

Oczywiście aplikacja Wiadomości w Windows Phone oferuje prowdzenie konwersacji z kontaktami z Facebooka, ale ten sposób integracji, a więc wymieszania w jednym miejscu kilku źródeł komunikacji, wcale nie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony do naszej dyspozycji jest nieustannie poprawiana i aktualizowana oficjalna aplikacja Facebooka, umożliwiająca przypięcie do ekranu głównego kafelka będącego bezpośrednim skrótem do sekcji wiadomości, obsługująca (niemal) w pełni działające powiadomienia push.

Niestety, na tych powiadomieniach nie można polegać z powodu nierzadko zdarzających się opóźnień lub nawet zupełnym braku notyfikacji. Większość nowości, które pojawiły się w Messengerze dla innych platform - Androida i iOS - nie doświadczymy w aplikacji Facebooka dla Windows Phone. Mowa tu o opcji odesłania ikonki podniesionego kciuka, naklejek czy załączania lokalizacji. Prędkość działania aplikacji również pozostawia wiele do życzenia.

Informacja przekazana dziś przez Joe Belfiore'a, wiceprezesa firmy Microsoft, wlała sporo nadziei w serca użytkowników mobilnych "okienek". Facebook Messenger pojawi się w Sklepie Windows Phone "na przestrzeni najbliższych tygodni". Bliska współpraca Microsoftu i Facebooka trwa już od pewnego czasu, a na jej ostatnie efekty przyjdzie nam zaczekać jeszcze tylko dłuższą chwilę. To oczywiście nie koniec dobrych wiadomości. Windows Phone doczeka się jeszcze kilku głośniejszych premier w najbliższym czasie, lecz musimy uzbroić się w cierpliwość oczekując na szczegóły.

Źródło, zdjęcia: Engadget.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu