Facebook

Wideo na Instagramie - relacja z konferencji Facebooka

Konrad Kozłowski
Wideo na Instagramie - relacja z konferencji Facebooka
13

Co tym razem przyszykował dla nas Facebook? Któż może to wiedzieć, miejmy jednak nadzieję, że okaże się to coś o wiele ciekawszego niż ogłoszenie wprowadzenia dzielenia się krótkimi filmami wideo na Instagram. Konferencja odbywająca się w kampusie Menlo Park powinna dostarczyć nam ciekawych wrażeń,...

Co tym razem przyszykował dla nas Facebook? Któż może to wiedzieć, miejmy jednak nadzieję, że okaże się to coś o wiele ciekawszego niż ogłoszenie wprowadzenia dzielenia się krótkimi filmami wideo na Instagram. Konferencja odbywająca się w kampusie Menlo Park powinna dostarczyć nam ciekawych wrażeń, dlatego zapraszamy na relację na Antyweb.

Mark Zuckerberg podziękował dziennikarzom za wizytę i na początku skupił się na aplikacjach mobilnych, które dostępne są aktualnie: głównej aplikacji, Messengerze, Instagramie i Menedżerze stron. Podczas konferencj skupimy się na Instagramie, który skupia ogromną ilość użytkowników. Ilość osób pracująca nad Instagramem została potrojna, ale "to dopiero początek".

Kevin Systrom, lider zespołu pracującego nad Instagramem pojawił się na scenie. Instagram jest jednym z tych prodtów, które pozwlają zapamiętać i zatrzymać wspomnienia i najważniejsze momenty życia.

130 milionów użytkowników, 16 miliardów zdjęć - to są naprawdę niezłe statystyki prawda? Skupmy się więc na tym, co Instagram planuje na przyszłość. Nowością okazuje się (oczywiście) funkcja dzielenia się filmami na Instagram.

Zanim zdecydowano się na prezentację nowości musiałby zostać osiągnięte trzy cele: prostota, piękno i społeczność. W interfejsie aplikacji nie zmieniło się zbyt wiele - zaraz obok przycisku pojawiła się ikonka kamery. Limit długości filmu to 15 sekund. Nowością jest przycisk usunięcia, który usuwa poprzednie elementy klipu. Kolejnym krokiem jest nałożenie filtrów na film - wybierać można pomiędzy 13 zupełnie nowymi filtrami.

Krótkie podsumowanie: 15 sekund, 13 filtrów, opcja wybrania miniaturki filmu, ten sam znany Instagram.

Funkcja nagrywania wideo od samego początku dostępna będzie również dla urządzeń z Androidem!

Funkcja Cinema to stabilizacja obrazu dla naszych 15-sekundowych filmów - wszystko po to, by wyglądały jak najlepiej. Na przykładowych wideo faktycznie robiła one spore wrażenie, ciekawe jak sprawdzi się w rzeczywistości.

Konferencja zakończyła się, a aktulizacja aplikacji jest już dostępna w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookinstagram