Facebook

Masa nowości od Facebooka - dla każdego coś dobrego

Konrad Kozłowski
Masa nowości od Facebooka - dla każdego coś dobrego
10

Nie mam ulubionego portalu społecznościowego, lecz zawsze z pewnym podziwem patrzę na to jak Facebook robi co może by zatrzymać przy sobie ten miliard użytkowników i co chwilę dać im coś nowego do "zabawy". Opisywana już przeze mnie nowość, czyli możliwość dzielenia się wykonywaną czynnością lub sam...

Nie mam ulubionego portalu społecznościowego, lecz zawsze z pewnym podziwem patrzę na to jak Facebook robi co może by zatrzymać przy sobie ten miliard użytkowników i co chwilę dać im coś nowego do "zabawy". Opisywana już przeze mnie nowość, czyli możliwość dzielenia się wykonywaną czynnością lub samopoczuciem właśnie trafiła do mobilnej aplikacji dla iOS, zaś użytkownicy typowego Facebooka otrzymali możliwość załączania zdjęć do komentarzy. Oj dzieje się.

Zapowiedziana wczoraj nowość dostępna jest już dzisiaj na moim koncie, a mowa oczywiście o możliwości komentowania za pomocą zdjęć. Dodawanie fotki jest bardzo proste, wystarczy jedynie kliknąć na ikonkę aparatu w prawym rogu pola na komentarz i wybrać plik graficzny. Szczerze mówiąc nieco zdziwiłem się, że Facebook nie pomyślał o tym wcześniej patrząc na komentarze pełne linków do zdjęć, najczęściej tych z "memami". Cóż, od dzisiaj załączone zdjęcie będzie od razu bardzo dobrze widoczne. Ponadto, administratorzy fanpejdży zyskali opcję dodawania grafiki do miniaturek linków, które udostępniają. W łatwy i szybki sposób, można więc poradzić sobie z problemem braki miniaturki zdjęcia wpisu itd.

Aplikacja mobilna po ostatniej aktualizacji zyskała opcję załączania do postów jednej z czynności oraz typu samopoczucia, co odbywa się dokładnie tak samo jak desktopowej wersji portalu. Istnieje także możliwość dodawania własnego typu posiłku czy drinku. Aby funkcja ta stała się aktywna w Waszych aplikacjach na iPhonie i iPadzie musicie ją oczywiście zaktualizować, a także zmienić język systemu na angielski (czyli dosyć podobny "trick" jak w wypadku przeglądarkowego Facebooka).

Mobilny Facebook ma do zaoferowania jeszcze jedną bardzo ciekawą nowość - w chwili otrzymania wiadomości od naszego rozmówcy, przycisk wyślij zastępowany jest ikoną kciuka. Dopóki nie zaczniemy komponować odpowiedzi możemy więc szybko wysłać "like'a" lub "ok" do drugiej rozmowy i dać znać, że wiadomość dotarła/spodobała się nam/lub dany termin pasuje. Zastosowań jest całe mnóstwo i zdecydowanie jest to najciekawsza moim zdaniem nowość, którą dostaliśmy. Zauważyłem także, że dopóki wiadomość nie zostanie wysłana jest koloru szarego i staje się niebieska w momencie dotarcia do serwera.

Komplet nowości zapewne nie będzie dostepny w jednym momencie u wszystkich, choć wzrost tempa wdrażania nowości jest już zauważalny. Pamiętajcie, że dziś o 19:00 Facebook będzie opowiadał o kolejnym "dużym projekcie", dlatego już teraz zapraszamy na Antyweb na relację z tego wydarzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu