Aplikacje webowe

Facebook Flat – lżejszy, szybszy i ładniejszy Facebook

Grzegorz Ułan
48

Wprawdzie to nie pierwsza próba poprawiania Facebooka, ale wydaje mi się, że najbardziej udana jak do tej pory. Dzięki zwykłemu rozszerzeniu do Google Chrome udało się uzyskać efekt przejrzystości i do tego w ładnej oprawie. Po zainstalowaniu Facebook Flat, serwis podzielony został na 3 części. P...

Wprawdzie to nie pierwsza próba poprawiania Facebooka, ale wydaje mi się, że najbardziej udana jak do tej pory. Dzięki zwykłemu rozszerzeniu do Google Chrome udało się uzyskać efekt przejrzystości i do tego w ładnej oprawie.

Po zainstalowaniu Facebook Flat, serwis podzielony został na 3 części. Po lewej menu z najbardziej potrzebnymi skrótami, po środku główny strumień, a po prawej lista kontaktów.

fb1

Wycięty został panel z reklamami, propozycjami i sugestiami, pozostawiając w centralnej części same posty od znajomych i obserwowanych stron. Nie udało się jeszcze usunąć sponsorowanych postów, ale podobno twórca rozszerzenia pracuje już i nad tym.

fb2

Całość wręcz idealnie wpasowuje się w ekrany o rozdzielczości 1366x768, podejrzewam, że przy wyższych rozdzielczościach może już nie być tak przejrzyście, chyba że skrypt jakoś automatycznie rozszerza wpisy w głównym strumieniu.

fb3

Odchudzony interfejs jest też szybszy, nie przycina się, aktualizacje ładują się błyskawicznie, przewijanie strony jest płynne podobnie jak uruchamianie podstrony z wybranymi wpisami. Niezależnie od tego, czy to sam tekst czy grafika.

fb4

Niestety nie poprawia to algorytmu wyświetlania wpisów w głównym strumieniu, ale teraz aż się chce przysiąść do tego i indywidualnie dopracować to poprzez dostępne narzędzia.

Link do rozszerzenia w Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot