Fotografia

Zupełnie nowy Instagram... w przeglądarce

Konrad Kozłowski
Zupełnie nowy Instagram... w przeglądarce
10

Wierzcie mi lub nie, ale wczorajszego popołudnia przeglądając strumień na Instagramie na komputerze wpadła mi do głowy myśl - czy i kiedy Instagram odświeży wygląd webowej wersji serwisu. Na odpowiedź nie musiałem długo czekać, bo już około wieczora jasne stało się, że to właśnie wczorajszy dzień by...

Wierzcie mi lub nie, ale wczorajszego popołudnia przeglądając strumień na Instagramie na komputerze wpadła mi do głowy myśl - czy i kiedy Instagram odświeży wygląd webowej wersji serwisu. Na odpowiedź nie musiałem długo czekać, bo już około wieczora jasne stało się, że to właśnie wczorajszy dzień był tym dniem.

Niestety nie wszyscy doczekali się jeszcze nowego interfejsu Instagrama - po Sieci krąży mnóstwo zrzutów ekranów, niektórzy mogę podjerzeć tylko wybrane profile w nowym wydaniu, a inni, w tym ja, nie mogą nawet skorzystać z przeglądarkowego Instagrama. Po odwiedzeniu adresu Instagram.com wita mnie zupełnie biała, pusta strona. Oczywiście spędziłem sporo czasu poszukując przyczyny takiego stanu rzeczy, ale jak się później okazało nie tylko u mnie występuje ten problem.

Największej zmiany doczekały się oczywiście profile, które do tej pory przypominały odrobinę te na Facebooku. Zamiast grafiki w tle mogliśmy obejrzeć mozaikę zdjęć utworzoną z dotychczas opublikowanych fotografii - niestety zrezygnowano z tego efektu, nad czym naprawdę ubolewam. Zamiast tego, Instagram postawił na przejrzystość i czytelnośc, niewielką ilość informacji, ale dobrze widoczną. Miniaturki zdjęć są teraz nieco większe, co uwążam za udaną zmianę. Oprócz tego zauważalna jest inspiracja wszechobecnym "flat design" - usunięto wszystkie elementy posiadające cienie, zdecydowano się także na kompletne porzucenie obramowań.

Nowy Instagram wygląda całkiem nieźle i powienien on trafić do wszystkich użytkowników do końca tygodnia. Dziwi mnie natomiast fakt całkowitego braku dostępu do serwisu w trakcie dokonywania zmian. Rozumiem, że wersja przeglądarkowa nie jest tak popularna jak aplikacje mobilne, ale taka praktyka jest przecież nieuzasadniona. Tak przy okazji, skoro Instagram nareszcie dojrzał do odświeżenia strony internetowej, to może w najbliższym czasie doczekamy się także i nowej ikonki aplikacji mobilnych? Wiem, że to tylko szczegół, ale podczas gdy wszyscy najważniejsi gracze rynku mobilnego zdołali dostosować się do wytycznych iOS-a czy Androida, Instagram skutecznie się temu opiera.

Grafiki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu