Aplikacje webowe

[Krótko] Można już edytować pliki z Dropboxa w Microsoft Office Online

Grzegorz Ułan
[Krótko] Można już edytować pliki z Dropboxa w Microsoft Office Online
8

Współpraca Dropboxa z Microsoft zaczęła się dość niewinnie, czyli integracją w aplikacjach mobilnych Dropboxa, dziś już możemy z poziomu Office Online edytować pliki znajdujące się na tym dysku sieciowym. Po zalogowaniu na swoje konto w Office Online wita nas okno z tą nowością i prośbą o dodanie...

Współpraca Dropboxa z Microsoft zaczęła się dość niewinnie, czyli integracją w aplikacjach mobilnych Dropboxa, dziś już możemy z poziomu Office Online edytować pliki znajdujące się na tym dysku sieciowym.

Po zalogowaniu na swoje konto w Office Online wita nas okno z tą nowością i prośbą o dodanie konta Dropboxa, po czym już bez problemu możemy otwierać nasze pliki w webowej wersji Office.

Link do plików znajdziemy w lewej dolnej części ekranu obok dostępu do dysku OneDrive. Po kliknięciu otwiera się nowe okno z dostępem do plików. Wydaje mi się, że można było to zrobić bardziej funkcjonalnie. Na przykład poprzez wyświetlenie tych plików w tym samym oknie w panelu listy plików.

Ale to dopiero początek, być może w przyszłości inaczej zostanie to rozwiązane. Na dziś pozostaje cieszyć się, że współpraca ta się rozwija i użytkownicy Dropboxa będą mieli już swoje miejsce w sieci do edycji plików ze swojego dysku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu