Facebook

Facebook gasi światła. Ciemny tryb serwisu w przeglądarce dostępny dla wszystkich

Paweł Winiarski
27

Jak to zwykle w przypadku Facebooka bywa, nowości trafiają tylko do niektórych, aż ostatecznie obejmują wszystkich użytkowników. Tak samo jest z trybem ciemnym (dostępnym w nowej odsłonie serwisu), który wszyscy możecie już włączyć u siebie.

Ciemny tryb Facebooka w przeglądarce to duże uproszczenie, bowiem nie chodzi jedynie o zmianę kolorystyki, a o dość poważne przeprojektowanie całej strony. Dużo łatwiej dostać się teraz do swoich fanpage'y, serwis dostał też więcej wolnej przestrzeni i wydaje się mniej przeładowany wszelkiej maści rozpraszaczami. Zobaczymy na jak długo, stara wersja to dziś jeden wielki słup reklamowy.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się większe i bardziej czytelne, ale jak to bywa w przypadku tego typu zmian - nie każdemu przypadną do gustu. Dlatego najlepiej jeśli sprawdzicie je sami na własnych kontach i sami zdecydujecie, czy podoba Wam się ta przesiadka. A możecie to zrobić, bo ciemny tryb Facebook w przeglądarce został udostępniony wszystkim użytkownikom.

Jak włączyć ciemny tryb Facebook w przeglądarce?

Często przełączanie się na ciemny tryb lub na nową wersję serwisu nie jest tak intuicyjne jak być powinno. Facebook ma w tym temacie coś do powiedzenia - wielokrotnie nowe wersje serwisu pojawiały się u jednych, do drugich w ogóle nie trafiały albo trzeba było na nie czekać miesiącami. W dodatku kiedy już FB w przeglądarce zmienił swój wygląd, nie było powrotu. Tym razem jednak to dosłownie dwa kliknięcia, w dodatku przełącznik umieszczono w łatwym do znalezienia miejscu.

  • na granatowym panelu na samej górze wybieracie strzałkę w dół
  • zaraz nad przyciskiem "wyloguj się" znajdziecie przycisk "zacznij korzystać z nowego Facebooka"

I tyle. Warto też dodać, że w nowej wersji Facebooka istnieje możliwość przełączania się między ciemnym a jasnym trybem. Przełącznik znajdziecie po rozwinięciu strzałki w dół w nowej wersji Facebooka.

Przeczytaj też: Nowoczesny Facebook to miszmasz świetnych pomysłów i dramatycznego projektowania

Jak przełączyć na klasyczną wersję Facebooka?

W razie gdyby jednak ciemny tryb Wam się nie spodobał, nie ma co panikować - można wrócić do poprzedniego wyglądu. Trzeba zrobić w zasadzie to samo, co przy przełączaniu się na ciemny tryb - rozwinąć strzałkę w dół i wybrać "przełącz na klasyczną wersję Facebooka".

Jak podoba Wam się nowy wygląd Facebooka w przeglądarce? I jak Waszym zdaniem wypada na tle klasycznej wersji?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu