5

Facebook chce nie tylko bawić, ale też być narzędziem do pracy. W przyszłym roku ruszy nowa platforma

Już w przyszłym roku Facebook miałby ruszyć z kolejną usługą. Tym razem będzie to platforma dedykowana biznesowi. Według doniesień Wall Street Journal Zuckerbergowi marzy się miejsce, gdzie firmy będą mogły organizować swoją pracę, komunikację i nie tylko. Czy to ma sens i spotka się w ogóle z jakimkolwiek zainteresowaniem? Biznesowy Facebook Jak informuje WSJ biznesowa […]

Już w przyszłym roku Facebook miałby ruszyć z kolejną usługą. Tym razem będzie to platforma dedykowana biznesowi. Według doniesień Wall Street Journal Zuckerbergowi marzy się miejsce, gdzie firmy będą mogły organizować swoją pracę, komunikację i nie tylko. Czy to ma sens i spotka się w ogóle z jakimkolwiek zainteresowaniem?

Biznesowy Facebook

facebook-mobile

Jak informuje WSJ biznesowa twarz Facebooka miałaby zostać ujawniona już w styczniu 2015 roku. Nowa platforma wizualnie będzie przypominała oryginalnego Facebooka, jednak będzie przeznaczona do innych zastosowań. „Facebook at Work” umożliwi wspólną pracę nad projektami, komunikację za pośrednictwem chatu i realizację zadań. Początkowo serwis miałby być darmowy i pozbawiony reklam. Z czasem pewnie Zuckerberg zacznie go monetyzować.

Jądro Windowsa 10 też w wersji 10

win_10_jadro_10_1

Windows 10 zostanie wyposażony w zupełnie nowe jądro opatrzone tym samym numerkiem. Zmiany w stosunku stosowanej do tej pory wersji 6.0 są kolosalne. Mimo to system ma zachować kompatybilność wsteczną. Konkretów na ten temat nie znamy, lecz pewnym jest, że wraz z numerkiem jądra zmieni się również identyfikator User Agent. Nie ulega wątpliwości, że będzie to też miało odgrywało rolę symboliczną.

Darmowe Limbo dla użytkowników Xboksa One

limbo-tp_610.jpg-610x0

Microsoft świętuje pierwsze urodziny swojej konsoli i dziękuje wszystkim, którzy uwierzyli w jego konsolę. Użytkownicy, którzy w ciągu pierwszego roku od premiery zakupili konsolę Microsoft otrzymują bezpłatnie grę Limbo już w momencie jej debiutu na nowej platformie. Nie jest to co prawda żadna nowość, ale tytuł zdecydowanie zasługuje na uwagę ze względu na swoją wyjątkowość i grywalność. Konkretów na razie nie ujawniono. Nie wiemy również jak MS zachowa się w stosunku do Polski, gdzie konsola zadebiutowała dopiero we wrześniu bieżącego roku.