Facebook

To im się udało – łatwiejsze wyszukiwanie ciekawych lokalizacji na Facebooku

Konrad Kozłowski
To im się udało – łatwiejsze wyszukiwanie ciekawych lokalizacji na Facebooku
2

Nie macie pomysłu na spędzenie popołudnia we własnym mieście albo weekendu w zupełnie nieznanym Wam regionie? Facebook postanowił odpowiedzieć na takie zapotrzebowanie przygotowując kilka nowości. Nowy wygląd stron lokalizacji, łatwiejsze przeszukiwanie konkretnych miejsc i system rekomendacji bazuj...

Nie macie pomysłu na spędzenie popołudnia we własnym mieście albo weekendu w zupełnie nieznanym Wam regionie? Facebook postanowił odpowiedzieć na takie zapotrzebowanie przygotowując kilka nowości. Nowy wygląd stron lokalizacji, łatwiejsze przeszukiwanie konkretnych miejsc i system rekomendacji bazujący na ocenach znajomych i nieznajomych z serwisu zapowiadają się całkiem nieźle.

O wszystkich zmianach poinformował wczoraj AllFacebook, gdzie pojawiły się także pierwsze zrzuty ekranu omawianych nowości. Dziś, niemal wszystkie z nich dostępne są dla użytkowników Facebooka, od wyszukiwarki miejsc rozpoczynając. Gdy odwiedzicie adres Facebook.com/places ujrzycie jedno większe zdjęcie w tle, umieszczone za polem wyszukiwarki, a pod nim rekomendowane lokalizacje na podstawie informacji zebranych o Was przez serwis.

W formularzu wystarczy podać nazwę miasta, które Was interesuje i chwilę później będziecie mogli zapoznać się z bardzo fajnie zaprojektowaną stroną prezentującą najlepsze i najciekawsze miejsca. Przegląda się je bardzo wygodnie korzystając z zakładek, którymi są kategorie lokalizacji - oddzielone od siebie zostały więc restauracje, kawiarnie, bary, hotele i atrakcje publiczne.

Pod "więcej" znajdziemy miejsca mniej popularne jak siłownie, kina, teatry i inne. Lokalizacje te są stale oceniane przez użytkowników Facebooka systemem gwiazdek (podawana jest dokładna średnia oraz liczba ocen, na podstawie której ją wyliczono). Jeżeli potrzebujemy więcej informacji to klikamy na nazwę miejsca, jeśli interesuje nas tylko do kiedy otwarte jest miejsce i numer kontaktowy to wystarczy najechać kursorem na miniaturkę lokalizacji. Na samym dole strony umieszczono mapę oraz listę sąsiednich miast, które także możecie odwiedzić.

Naturalnie Facebook nie jest pierwszym, ani ostatnim serwisem oferującym zestawienie najciekawszych i wartych odwiedzenia miejsc. Jednego jednak nie można mu zarzucić - społeczności. Społeczności, która stale rozbudowuje bazę lokalizacji. Robią to zwyli użytkownicy, ale i właściele lokali, którym zależy na obecności w tym serwisie. Nie wszystkim ocenom można/należy ufać - o manipulację nietrudno, przecież wystawienie pochlebnej opinii to zaledwie kilka kliknięć. Niemniej takie narzędzie od Facebooka może okazać się bardzo pomocne, szczególnie że usługi typu Yelp czy Swarm nie są u nas tak popularne jak serwis Marka Zuckerberga.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookfacebook places