Facebook

Facebook chce nie tylko bawić, ale też być narzędziem do pracy. W przyszłym roku ruszy nowa platforma

Tomasz Popielarczyk
Facebook chce nie tylko bawić, ale też być narzędziem do pracy. W przyszłym roku ruszy nowa platforma
5

Już w przyszłym roku Facebook miałby ruszyć z kolejną usługą. Tym razem będzie to platforma dedykowana biznesowi. Według doniesień Wall Street Journal Zuckerbergowi marzy się miejsce, gdzie firmy będą mogły organizować swoją pracę, komunikację i nie tylko. Czy to ma sens i spotka się w ogóle z jakim...

Już w przyszłym roku Facebook miałby ruszyć z kolejną usługą. Tym razem będzie to platforma dedykowana biznesowi. Według doniesień Wall Street Journal Zuckerbergowi marzy się miejsce, gdzie firmy będą mogły organizować swoją pracę, komunikację i nie tylko. Czy to ma sens i spotka się w ogóle z jakimkolwiek zainteresowaniem?

Biznesowy Facebook

Jak informuje WSJ biznesowa twarz Facebooka miałaby zostać ujawniona już w styczniu 2015 roku. Nowa platforma wizualnie będzie przypominała oryginalnego Facebooka, jednak będzie przeznaczona do innych zastosowań. "Facebook at Work" umożliwi wspólną pracę nad projektami, komunikację za pośrednictwem chatu i realizację zadań. Początkowo serwis miałby być darmowy i pozbawiony reklam. Z czasem pewnie Zuckerberg zacznie go monetyzować.

Jądro Windowsa 10 też w wersji 10

Windows 10 zostanie wyposażony w zupełnie nowe jądro opatrzone tym samym numerkiem. Zmiany w stosunku stosowanej do tej pory wersji 6.0 są kolosalne. Mimo to system ma zachować kompatybilność wsteczną. Konkretów na ten temat nie znamy, lecz pewnym jest, że wraz z numerkiem jądra zmieni się również identyfikator User Agent. Nie ulega wątpliwości, że będzie to też miało odgrywało rolę symboliczną.

Darmowe Limbo dla użytkowników Xboksa One

Microsoft świętuje pierwsze urodziny swojej konsoli i dziękuje wszystkim, którzy uwierzyli w jego konsolę. Użytkownicy, którzy w ciągu pierwszego roku od premiery zakupili konsolę Microsoft otrzymują bezpłatnie grę Limbo już w momencie jej debiutu na nowej platformie. Nie jest to co prawda żadna nowość, ale tytuł zdecydowanie zasługuje na uwagę ze względu na swoją wyjątkowość i grywalność. Konkretów na razie nie ujawniono. Nie wiemy również jak MS zachowa się w stosunku do Polski, gdzie konsola zadebiutowała dopiero we wrześniu bieżącego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu