Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Facebook

Facebook będzie edukował jak używać Facebooka

KK
Konrad Kozłowski
8

Dewiza nowego News Feeda głosiła o końcu nieładu w strumieniu nowości, który przeglądamy każdego dnia. Pomijając już fakt braku konsekwencji we wprowadzaniu tej nowości, po kilku miesiącach korzystania z odświeżonego News Feeda jestem pewien jednego - problem bałaganu został zamieciony pod dywan, gd...

Dewiza nowego News Feeda głosiła o końcu nieładu w strumieniu nowości, który przeglądamy każdego dnia. Pomijając już fakt braku konsekwencji we wprowadzaniu tej nowości, po kilku miesiącach korzystania z odświeżonego News Feeda jestem pewien jednego - problem bałaganu został zamieciony pod dywan, gdyż zmiany kosmetyczne serwisu nie zmieniły nic jeżeli chodzi o to, co pojawia się strumieniu. Facebook pragnie więc wyjaśnić nam jak działają odpowiedzialne za to algorytmy podczas specjalnej konferencji.

W najbliższy wtorek Facebook podejmie próbę przedstawienia zasad, które kierują zawartością wyświetlaną w naszym strumieniu. Możemy mieć o te treści niemałe pretensje, ponieważ, i tu nie będę zapewne odosobnionym przypadkiem, nie raz zdarzyło mi się, że "przebrane" automatycznie wpisy nie były dokładnie tym co chciałbym zobaczyć. Pominięte zostały te statusy, które naprawdę by mnie zainteresowały, a przedstawione zostały wpisy, które już widziałem i to czasem więcej niż jeden raz. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w pewnym stopniu wina leży także po naszej stronie, ponieważ nie "reagując" na intrygujace nas treści poprzez kliknięcie "lubię to" lub komentarz, oznaczamy je jako mało dla nas istotne.

Przybywająca ilość znajomych również nie jest czynnikiem sprzyjającym, ponieważ kolejni członkowie rodziny, współpracownicy czy raz spotkane osoby trafiają do tego grona, a przeważająca ilość użytkowników nie przyporządkowuje im określonej grupy jak właśnie "rodzina", "współpracownicy" czy "dalsi znajomi". To z całą pewnością ma wpływ na to, czy będziemy oglądać ich statusy przeglądając News Feed. Pewnym rozwiązaniem jest tworzenie list znajomych, których łatwe przeglądanie umożliwia nowy interfejs News Feeda. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy wtedy wykazać się inicjatywą utworzenia tych list, aktualizowania ich i przełączania się pomiędzy nimi. Aktualnie zarządzanie tym jakie treści chcemy oglądać jest bardzo kłopotliwe dla większości użytkowników - opcje chowania i ignorowania postów poukrywane są pod strzałkami obok wpisów, na które mało kto zwraca uwagę.

W zaproszeniu rozesłanym do prasy, Facebook zaznaczył, że podczas wydarzenia nie zostaną wyjaśnione tylko aktualnie mechanizmy, ale także przedstawione nowe, które będą miały spory wpływ na zawartość organiczną strumienia - organiczną, czyli serwowaną przez naszych znajomych. Co ciekawe, europejskie wersje zaproszenia zawierały także notkę: "Ponadto omówione zostaną nowości związane z News Feedem" - co to może oznaczać?

Warto zaznaczyć, że cała konferencja będzie także transmitowana na żywo z "centrum dowodzenia" Facebooka w Menlo Park do biur w Londynie, by europejscy dziennikarze byli na bieżąco. Konferencja startuje we wtorek o godzinie 19:00 - czy po niej wszystko już będzie jasne?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookNews Feed