Antyapps

Z tą aplikacją bohaterowie twoich zdjęć pozostaną anonimowi!

Antyapps
Z tą aplikacją bohaterowie twoich zdjęć pozostaną anonimowi!
0

W czasach kiedy każdego dnia miliardy ludzi na całym świecie robi zdjęcia swoimi smartfonami i hurtowo publikuje je w mediach społecznościowych, nie trudno o naruszenie czyjejś prywatności. Rodzice rzadko myślą o przyszłości swoich dzieci publikując ich nierzadko kompromitujące zdjęcia na Instagra...

W czasach kiedy każdego dnia miliardy ludzi na całym świecie robi zdjęcia swoimi smartfonami i hurtowo publikuje je w mediach społecznościowych, nie trudno o naruszenie czyjejś prywatności. Rodzice rzadko myślą o przyszłości swoich dzieci publikując ich nierzadko kompromitujące zdjęcia na Instagramie a na imprezach mało komu przychodzi do głowy zapytać kogokolwiek o to, czy grupowa fotka opublikowana na Facebooku nie będzie dla kogoś problemem. Chcąc być fair wobec osób, które nie chcą aby upubliczniać ich wizerunek, warto zainstalować na pokładzie swojego smartfona odpowiednie aplikacje. Jednym z takich tytułów jest FaceBlur photo editor - narzędzie pozwalające szybko i skutecznie zamazać twarze na fotografiach.

To proste narzędzie powinno znaleźć się w telefonie każdej osoby, która często publikuje w sieci różnego rodzaju zdjęcia. FaceBlur przyda się nie tylko do zamazywania twarzy. Za pomocą aplikacji możemy np. usuwać logotypy z ubrań jeśli wykorzystujemy jakieś fotki komercyjnie, a nie mamy zgody marki na wykorzystanie ich wizerunku. Za pomocą aplikacji wymażemy prywatne dane ze zdjęć dokumentów a także zasłonimy numer rejestracyjny sprzedawanego auta. Myślę, że każdy znajdzie jeszcze dziesiątki innych zastosowań dla tego narzędzia.

Ogromną zaletą opisywanej aplikacji jest jej prostota. Jednym kliknięciem możemy zidentyfikować na zdjęciu wszystkie twarze i automatycznie potraktować je efektem „blur”. Każdy taki obszar możemy dowolnie modyfikować pod względem wielkości. Nic nie stoi również na przeszkodzie abyśmy sami dodawali rozmazania we wskazanych przez nas miejscach. Możemy określić ich kształt (dostępne opcje to prostokąt i owal) a także zdefiniować jak bardzo intensywne będzie rozmycie (x2, x3 i x4). Gotowe obrazy możemy udostępnić w dowolnej aplikacji lub po prostu zapisać je w pamięci naszego smartfona.

FaceBlur to całkowicie darmowa aplikacja, którą pobierzecie z App Store na iPhony i iPady. Jeśli znacie inne, podobne tytuły i uważacie, że oferują jeszcze więcej przydatnych funkcji pozwalających rozmazywać wybrane elementy na zdjęciach, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu