Antyapps

Do czego może się przydać aplikacja pozwalająca śledzić fazy księżyca?

Antyapps
Do czego może się przydać aplikacja pozwalająca śledzić fazy księżyca?
0

Słyszeliście kiedyś o tym, że określone stany emocjonalne ludzi mogą być zależne od tego w jakiej fazie znajduje się w danej chwili księżyc? Podobno w trakcie pełni trudniej się zasypia a razem z nowiem przychodzi więcej życiowej energii. Dla wielu osób będą to tylko pogańskie zabobony, ale gdyby...

Słyszeliście kiedyś o tym, że określone stany emocjonalne ludzi mogą być zależne od tego w jakiej fazie znajduje się w danej chwili księżyc? Podobno w trakcie pełni trudniej się zasypia a razem z nowiem przychodzi więcej życiowej energii. Dla wielu osób będą to tylko pogańskie zabobony, ale gdyby ktoś miał ochotę na mały eksperyment - mam aplikację, która pomoże zweryfikować prawdziwość tych stwierdzeń.

W Google Play i App Store nie brakuje aplikacji, które pozwalają na szybkie sprawdzenie tego, w jakiej fazie znajduje się aktualnie księżyc. Ta, którą za chwilę poznacie, jest jedną z prostszych i mniej skomplikowanych. MOON - Current Moon Phase nie jest może astrologicznym kombajnem, który oprócz informacji o fazach księżyca dostarczy dziesiątek innych informacji z których tylko nieliczni mogliby zrobić użytek. Mam jednak pewność, że narzędzie to idealnie sprawdzi się do codziennego porównywania naszych nastrojów z położeniem naturalnego satelity naszej planety.

Po uruchomieniu MOON naszym oczom ukazuje się księżyc w swojej aktualnej fazie. Aplikacja bazuje na danych geolokalizacyjnych więc w zależności od tego gdzie aktualnie przebywamy, wyświetlana wizualizacja będzie odpowiadać temu jak srebrny glob prezentuje się w danym miejscu. Sam obrazek nie jest jednak zbyt dobrym narzędziem do przeprowadzania eksperymentów. Potrzebujemy liczb, które później będziemy mogli porównać z kalendarzem naszych nastrojów. Aby sprawdzić procentową wartość zaciemnienia księżyca, wystarczy przesunąć po nim palcem. Odsłonimy wtedy tabliczkę z danymi. Oprócz informacji o tym jaka część księżyca jest aktualnie widoczna, znajdziemy tu również datę najbliższej pełni i nowiu.

Twórcy MOON - Current Moon Phase byli bardzo oszczędni podczas projektowania tego narzędzia. W rogach ekranu umieszczono proste, tekstowe przyciski. Pozwalają one przekazać datek na rozwój aplikacji, udostępnić w mediach społecznościowych grafikę przedstawiającą aktualny stan widoczności księżyca oraz sprawdzić jak srebrny glob będzie wyglądał w określonym dniu.

I… to właściwie wszystko. Jeśli chcecie śledzić zmiany swoich nastrojów względem tego w jakiej fazie znajduje się księżyc, polecam zaopatrzyć się również w aplikację, która ułatwi codzienne monitorowanie swojego samopoczucia. Wybór jest naprawdę duży więc zostawiam wam linki do naszych recenzji, które być może pomogą zdecydować się na któryś z tytułów:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu