Antyapps

Jak NIE zapisywać zdjęć robionych na Instagram w pamięci telefonu? - poradnik

A
Antyapps
0

Instagram to platforma która każdego dnia przyciąga do siebie miliony użytkowników z całego świata. Prostota obsługi, czytelność i ilość coraz ciekawszych i wyższej jakości treści sprawiają, że oraz więcej użytkowników postanawia spróbować swoich sił w temacie. Kto wie, może im także uda się zos...

Instagram to platforma która każdego dnia przyciąga do siebie miliony użytkowników z całego świata. Prostota obsługi, czytelność i ilość coraz ciekawszych i wyższej jakości treści sprawiają, że oraz więcej użytkowników postanawia spróbować swoich sił w temacie. Kto wie, może im także uda się zostać tamtejszymi gwiazdami i ostatecznie czerpać zysk z obecności na platformie? Lwia część tamtejszych zaangażowanych użytkowników nie tworzy treści bezpośrednio na platformie. Najczęściej importują je z biblioteki urządzenia, dbając o wcześniejszą edycję za pośrednictwem innych aplikacji fotograficznych. Jeżeli jednak należycie do grona użytkowników korzystających z aplikacji Instagram do tworzenia grafik i zastanawiacie się, jak wyłączyć automatyczne zapisywanie treści w pamięci smartfonów i tabletów — to nic trudnego!

Jak wyłączyć zapisywanie zdjęć i wideo robionych za pomocą Instagrama w pamięci urządzenia

Wszystkie formalności związane z zapisywaniem materiałów do pamięci urządzenia z aplikacji Instagram ustalamy właśnie w niej. I jeżeli domyślnie automatycznie wszystkie materiały trafiają do waszej rolki aparatu / biblioteki, to w kilka sekund możecie to zmienić. Gdzie znaleźć ustawienia związane z zapisywaniem obrazków i materiałów wideo do pamięci telefonu czy tabletu?

  1. Przede wszystkim — musisz być zalogowany w aplikacji Instagram;
  2. Teraz przejdź do profilu — czyli ostatniego odnośnika znajdującego się na dolnej belce;
  3. Wywołaj menu — dostępne w prawym górnym rogu, skrytego pod tzw. hamburgerem — czyli ikonką na którą składają się trzy poziome kreski;
  4. Na dole nowootwartego menu czeka odnośnik Ustawienia;
  5. W Ustawieniach przechodzimy do sekcji Konto;
  6. Tam na pokaźnej liście odnajdujemy Oryginalne zdjęcie;
  7. Tam odznaczamy opcję Zapisz oryginał zdjęcia — Automatycznie zapisuj w rolce z aparatu nieedytowane zdjęcia i filmy zarejestrowane w obiektywie aktualności Instagramu.
  8. Gotowe!

Jak widać — nie jest to nic specjalnie skomplikowanego, chociaż poprzez zawiłości związane z interfejsem aplikacji i poukrywaniem tam zestawu funkcji — nie jest to wcale tak oczywiste, jak wielu mogłoby się wydawać. Prawda jest taka, że lwia część użytkowników nigdy nie dotarła do zakładki z ustawieniami. Teraz jednak nikt już nie powinien mieć problemów z wyłączeniem automatycznego zapisywania grafik i filmów tworzonych za pośrednictwem Instagrama!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: