VOD

Brad Pitt w bolidzie F1. Zwiastun filmu wbija w fotel!

Konrad Kozłowski
Brad Pitt w bolidzie F1. Zwiastun filmu wbija w fotel!
3

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun filmu "F1" z Bradem Pittem. Kosztująca setki milionów dolarów produkcja to projekt Warner Bros. i Apple Original.

Hollywoodzka superprodukcja "F1" z Bradem Pittem nareszcie doczekała się zwiastuna! Premiera zaplanowana jest na połowę 2025 roku. Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, który wcześniej pracował nad wielki kinowym hitem "Top Gun: Maverick". Film jest kręcony w trakcie weekendów wyścigowych Formuły 1, a zdjęcia nakręcone na torach robią wrażenie, podobnie jak w kultowym filmie "Grand Prix" sprzed lat - wystarczy spojrzeć na pierwszy materiał promocyjny, gdzie widoczne są urywki z aktualnymi gwiazdami torów F1.

F1 - zwiastun filmu z Bradem Pittem jako kierowca Formuły 1

Logotypem filmu jest logo Formuły 1, co pokazuje wsparcie Liberty Media dla produkcji. "F1" to gigantyczna produkcja z ogromnym budżetem. Apple wygrało licytację, kupując prawa do filmu za 140 milionów dolarów. Plotki mówią, że łączny budżet wynosi 250-300 milionów dolarów. Brad Pitt wciela się w postać Sonny’ego Hayesa, byłej gwiazdy F1, który po poważnym wypadku przestał ścigać się w tej serii. Fabuła filmu towarzyszy jego powrotem do świata wyścigów jako mentor młodszego kierowcy, który dopiero zdobywa doświadczenie na torach.

Polecamy: Serial o Arkham jednak nie doczeka się premiery. Co poszło nie tak?

Popularność na F1 stale rośnie, co było celem Liberty Media między innymi przy współpracy nad dokumentem Netfliksa "F1: Jazda o życie" pokazującym kulisy całego sezonu, rok po roku. Skutkiem tego był wzrost zainteresowania w USA, na czym włodarzom zależało prawdopodobnie najbardziej, a efekty tego widać już teraz: organizowane są aż trzy wyścigi w sezonie na terenie Stanów Zjednoczonych, zamiast jednego w poprzednich latach. Jaki wpływ na zainteresowanie F1 będzie mieć film "F1"? Czy będzie to równie wielki hit kinowy, co "Top Gun: Maverick"? Przekonamy się 27 czerwca 2025 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu