VOD

Amazon kasuje świetny serial. Nie będzie trzeciego sezonu

Patryk Koncewicz
Amazon kasuje świetny serial. Nie będzie trzeciego sezonu
2

Josh Brolin nie powróci już do roli głowy rodziny Abbottów. Serial Peryferia nie otrzyma kontynuacji.

Produkcje opowiadające o losach bohaterów przemierzających bezkresne równiny amerykańskiej prerii są ostatnio w modzie – co pokazuje ogromny sukces Yellowstone – ale nie każdy serial o współczesnych kowbojach okazuje się murowanym sukcesem. Boleśnie przekonał się o tym Josh Brolin – aktor odgrywający główną rolę w serialu Peryferia (Outer Range). Amazon ni stąd, ni zowąd zdecydował się bowiem wyrzucić produkcję do kosza.

Główny aktor ma żal do Amazonu

Jak donosi portal Variety, Peryferia kończy żywot po dwóch całkiem udanych sezonach, co jest decyzją niezrozumiałą zarówno dla sympatyków serialu, jak i samych aktorów. Josh Brolin stwierdził, że Amazon popełnia błąd i to nie tylko z uwagi na fakt, że produkcja cieszyła się naprawdę dobrym odbiorem ze strony widowni i krytyków, ale też ze względu na ciężką pracę i zaangażowanie całej ekipy, która teraz idzie na marne.

Źródło: Amazon

Polecamy: Przebiegły polski szpieg wraca do akcji. Premiera już niebawem! 

Peryferia opowiada historię ranczera walczącego o swoją ziemię i bezpieczeństwo rodziny, chroniąc ją przed zagrożeniami nie tylko ze stron ludzi, ale też trudnych do wytłumaczenia sił kosmicznych. Serial łączy w sobie elementy dramatu i scence fiction, a widzowie zachwalali między innymi ciekawy pomysł na fabułę.

Dotychczas ukazały się dwa sezony – pierwszy debiutował w 2022 roku – i nic nie wskazywało na tak drastyczne kroki ze strony Amazonu. Widzowie na ten moment nie mając więc co liczyć na kontynuację, bo próżno szukać informacji o potencjalnym przeniesieniu serialu na inną platformę. Włodarze serwisu nie zdradzili, czemu Peryferia żegna się z Prime Video, ale możemy przypuszczać, że powodem są kwestie finansowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news