Bezpieczeństwo w sieci

Evernote wprowadza dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla wszystkich

Grzegorz Ułan
Evernote wprowadza dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla wszystkich
7

Tak jak obiecali, tak zrobili. Na początek opcja dostępna była jedynie dla kont Premium. Od wczoraj dwuskładnikowe uwierzytelnianie dostępne jest dla wszystkich użytkowników. Tym samym Evernote dołączyło do innych usługodawców, czyli Google, Microsoft, Facebooka czy Dropboxa i umożliwiło swoim użytk...

Tak jak obiecali, tak zrobili. Na początek opcja dostępna była jedynie dla kont Premium. Od wczoraj dwuskładnikowe uwierzytelnianie dostępne jest dla wszystkich użytkowników. Tym samym Evernote dołączyło do innych usługodawców, czyli Google, Microsoft, Facebooka czy Dropboxa i umożliwiło swoim użytkownikom zwiększenie bezpieczeństwa swoich kont.

W opcji Premium pozostała jedynie możliwość otrzymywania kodów dostępu bezpośrednio na podany numer telefonu. W darmowej wersji możemy korzystać z tego uwierzytelniania za pomocą Google Authenticator. W przypadku, gdy nie mamy dostępu do tej aplikacji, jako dodatkowe zabezpieczenie wprowadzono możliwość otrzymania kodu weryfikacyjnego SMS-em na swój telefon, pomocniczy lub skorzystanie z gotowych kodów zapasowych.

Włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania sprowadza się do odwiedzenia sekcji bezpieczeństwa na naszym koncie Evernote i uruchomienia prostego kreatora. Na początek podajemy swój adres email, na który wysłane zostanie potwierdzenie chęci uruchomienia tej opcji, po czym wprowadzenie numeru swojego telefonu oraz pomocniczego (obydwa muszą być z osobna potwierdzone wprowadzeniem wysłanego na nie kodu).

Na koniec pozostaje już tylko pobrać Google Authenticator, zeskanować wyświetlany kod kreskowy, potwierdzić oraz wydrukować zapasowe kody dostępu. Mi się nie udało zeskanować podanego kodu, musiałem skorzystać z ręcznej aktywacji w GA.

Od tej chwili dostęp do wszystkich aplikacji, połączonych z naszym kontem Evernote, jak i do samego Evernote, będzie wymagał wpisania kodu wygenerowanego przez aplikację.

Potrzebne linki:

Ustawienia bezpieczeństwa Evernote
Google Authenticator

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BezpieczeństwoEvernote