Moje przemyślenia

euroopony.pl - całkiem przydatne szczególnie przed zimą

Grzegorz Marczak
14

Nie jestem osobą, która wydaje duże pieniądze na ogumienie samochodu. Dla mnie jeśli chodzi o o pony ważny jest aspekt relacji jakości do ceny dlatego zawsze wybieram te z średniej półki. Euroopony.pl mogą mi się więc przydać. Jest to nowy serwis w naszym internecie, który specjalizuje się w porówny...

Nie jestem osobą, która wydaje duże pieniądze na ogumienie samochodu. Dla mnie jeśli chodzi o o pony ważny jest aspekt relacji jakości do ceny dlatego zawsze wybieram te z średniej półki. Euroopony.pl mogą mi się więc przydać. Jest to nowy serwis w naszym internecie, który specjalizuje się w porównywaniu cen opon.

To co ma być dużą zaletę tego serwisu to możliwość porównania wszystkich kosztów związanych z zakupem opon - przede wszystkim chodzi tutaj o koszty transportu, które jak wiemy przy gabarytach i wadze opon mogą mieć znaczny wpływ na końcową decyzję dotyczącą zakupu w konkretnej firmie:

W przypadku torawu jakim są opony, gabaryty oraz waga przedmiotów powoduje, iż koszty transportu mogą osiągnąć wartośc bliską 50 zł. Niektóre sklepy oferujące transport gratis muszą doliczyć koszty przesyłki co ceny opon tym samym lądują na końcu listy w porównywarkach cenowych i nie są zauważane przez użytkownika. Sklepy znajdujące się na początku listy zazwyczaj posiadają płatną dostawę. Wnikliwie analizując cenę kompletu opon w każdym sklepie, koszty przesyłki oraz płatności może się okazać, że sklep pozornie najdrożysz jest tak naprawdę najtańszym sklepem.
Niestety na razie serwis jest w wersji beta i to dość ograniczonej funkcjonalnie. Dopiero za chwilę ma być udostępniony konfigurator doboru opon według marki i modelu pojazdu. Do tego wszystkiego jak na porównywarkę to mamy dość mało sklepów podłączonych - choć pytanie czy w przypadku tej branży 7 sklepów to tak naprawdę mało?

Moim zdaniem uruchomienie w tej fazie tego typu serwisu czyli porównywarki to błąd. Internauta przeważnie nie daje drugiej szansy. Jeśli na początku coś nie zadziała (a trudno jest porównywać ceny jeśli nie ma się dużej bazy sklepów) to jest duża szansa, że już nie wrócą. Pytanie też czy tak wąska specjalizacja jaką jest porównywanie opon jest w stanie na siebie zarobić. Szczególnie w przypadku kiedy w internecie mamy tak naprawdę tylko kilka dużych i znanych sklepów z oponami.

Nie chcę jednak krakać bo euroopony.pl wyglądają na porządnie przygotowany produkt. Autorom życzę powodzenia i mam nadzieję, że wkrótce będą efektywnie pomagać zaoszczędzić kierowcom kilka złotych na oponach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

starups