Fintech

Euronet wprowadza prowizję za wypłatę gotówki kartami Revolut i Curve

Kamil Pieczonka
62

Wygląda na to, że brytyjskie fintechy takie jak Revolut czy Curve zaczynają sobie zbyt śmiało poczynać na polskim rynku. Na tyle śmiało, że ktoś postanowił nieco zmniejszyć ich atrakcyjność. Jak donoszą czytelnicy portalu Cashless.pl, Euronet wprowadził dodatkową opłatę, za wypłatę gotówki kartami wydanymi poza Polską.

Opłaty są niestety dosyć dokuczliwe, bo za wypłatę 50 PLN przy pomocy karty Curve konto zostało obciążone kwotą 63 PLN. Jak podaje Cashless opłata typu surcharge pobierana jest wtedy gdy karta została wydana poza krajem, w którym znajduje się bankomat. Zarówno Revolut jak i Curve to spółki brytyjskie. Co ciekawe dyrektywa PSD II, która zabrania pobierania dodatkowej prowizji typu srucharge za transakcje kartami Visa i Mastercard w Polsce, nie obwiązuje w przypadku wypłaty gotówki. Skwapliwie skorzystał z tego Euronet.

Klienci otrzymują informację o prowizji przed wykonaniem transakcji

Biuro prasowe Euronetu nie komentuje całej sytuacji. Dodatkowe opłaty za wypłaty gotówki w bankomatach tej sieci to nic nadzwyczajnego, a spółka tłumaczy się, że klient za każdym razem jest informowany o kwocie prowizji przed potwierdzeniem transakcji. Marne to jednak pocieszenie dla osób, które do tej pory często korzystały z bankomatów Euronetu do wypłaty gotówki przy pomocy karty Revolut.

Według ostatnich informacji, brytyjski fintech ma już w naszym kraju ponad 100 000 klientów, więc jest to już pokaźna grupa klientów. Przedstawiciele Revoluta są zaskoczeni całą sytuacją i będą próbowali jakoś ten problem rozwiązać. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć kiedy to może nastąpić.

Wygląda na to, że polskie banki zaczynają postrzegać Revoluta jako coraz większą konkurencję i pewnie mogły nieco pomóc Euronetowi w podjęciu tej decyzji. Nie tylko ja mam też chyba wrażenie, że w reklamach coraz częściej pojawiają się tzw. karty wielowalutowe,  które oferuje coraz więcej banków. Jest to rozwiązanie podobne do tego jakie oferuje właśnie Revolut, który dzięki niskim kosztom transakcyjnym zdobył sobie tak dużą popularność.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot