Polska

Sportowcy i e-sportowcy mogą śmiało zaglądać na ESPlatform, jeżeli potrzebują pomocy prawnej!

Kamil Świtalski
Sportowcy i e-sportowcy mogą śmiało zaglądać na ESPlatform, jeżeli potrzebują pomocy prawnej!
2

To projekt którego niewątpliwie na polskiej scenie brakowało. ESPlatform ma służyć kompleksowe usługi prawnicze dedykowane sportowcom oraz e-sportowcom!

E-sport rośnie siłę z każdym kwartałem -- i jeżeli wciąż jeszcze nie do końca w to wierzycie, to... może nowa platforma stawiająca na równi sporty tradycyjne i elektroniczne was do tego przekona? ESPlatform to nowy projekt, który powstał przy współpracy kancelari LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy oraz Ungier Gliniewicz i Wspólnicy — i skupiać się będzie w całości na świadczeniu kompleksowych usług prawa sportowego.

ESPlatform: kompleksowe usługi prawa sportowego także dla e-sportu

Obie kancelarie specjalizują się w prawie sportowym — zarówno w zakresie lokalnym, jak i międzynarodowym. Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu ESPlatform:

Uruchomienie platformy ma na celu wytworzenie efektu synergii pomiędzy działaniami dwóch liderów usług prawnych dla rynku sportowego w Polsce. W skład zespołu prawnego stworzonego przez obie kancelarie wchodzą specjaliści posiadający wyjątkowe doświadczenie w obszarze najbardziej popularnych dyscyplin sportu, sportów uznawanych za nieco bardziej niszowe oraz niezwykle szybko rozwijającego się biznesu e-sportowego.

Dalej zaś czytamy:

Nowa platforma adresowana jest nie tylko dla podmiotów tradycyjnie rozumianego świata sportu, lecz również dla środowiska e-sportowego, przeżywające obecnie boom biznesowy i organizacyjny w Polsce i na świecie. (...) To bardzo nowoczesny i wciąż kształtujący się rynek, którego specyfika prawna bardzo odbiega od dyscyplin tradycyjnego sportu. Poruszanie się w tym obszarze wymaga doświadczenia i specjalistycznej wiedzy, którą dysponujemy jako jedyni w Polsce.

Warto mieć na uwadze, że jednym z twórców ESPlatform jest Bogusław Leśnodorski, który jest także współwłaścicielem polskiej organizacji e-sportowej AGO Esports.

Kompleksowa usługa prawna oferowana w ramach ESplatform obejmuje nie tylko obsługę zagadnień ściśle związanych ze sportem, ale także ochrony i komercjalizacji wizerunku, kwestii kontraktowych i prawa pracy, doradztwa podatkowego oraz transakcji biznesowych pomiędzy podmiotami sportowymi a firmami zewnętrznymi.

Projekt zapowiada się interesująco — i niewątpliwie jest to jedna z tych inicjatyw, której polski rynek potrzebował. Czekamy na pierwsze współprace i życzymy powodzenia!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu