E-sport

Czas na duety w ramach ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite

AJ
Artur Janczak
1

Rozgrywki z udziałem szalenie popularnej gry Fortnite, rozpoczną się dzisiaj o godzinie 14:20. Do walki staną najlepsi zawodnicy z całego świata. W duetach będą walczyć o wysoką stawkę, gdyż w puli ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite znalazło się aż 400 tysięcy dolarów. Wśród uczestników nie zabrakło naszych rodaków, więc mamy dodatkowy powód, aby przyjrzeć się temu wydarzeniu.

Strefa ESL Katowice Royale - IEM 2019

Wczoraj miały miejsce bardzo podobne rozgrywki z tą różnicą, że walczyło tam aż 100 graczy. Każdy mógł polegać tylko na własnych umiejętnościach, gdyż wszyscy grali solo. Mecze zostały podzielone na 7 rund, gdzie w tym czasie uczestnicy musieli zdobywać punkty. Te otrzymywali za każdą eliminację wroga oraz uzyskane miejsce. Im wyższy wynik, tym lepsza pozycja w tabeli. Najlepszy okazał się Vinny „Vinny1x” Gilgan. To właśnie on stanął na pierwszym miejscu podium i zgarnął aż 20 tysięcy dolarów. Zobaczcie, jak przebiegła ostatnia runda tego wydarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=yqutg2wQHw4

Zawodnik uzyskał wynik 319, choć nie wygrał ani jednego spotkania. Drugie miejsce zajął z Max „Magin” Merrien z Team Atlantis, natomiast trzecie wywalczył Huynh „Kinstaar” Duong Huynh. Gracze zakończyli rozgrywki z kolejno szesnastoma i dwunastoma tysiącami dolarów. W TOP16 znalazło się także dwóch polaków: Michał „Hoopek” Jurek z devils.one oraz Aleksander „Zeek” Zygmunt, którzy zgarnęli po dwa tysiące na głowę. Dziś natomiast będzie można zobaczyć, kto zostanie mistrzem duetów!

50 duetów w ramach ESL Katowice Royale

W tym przypadku zasady są podobne, ale rund będzie dwa razy więcej. Organizator przewiduje około 50 minut na jedno spotkanie, a tych będzie łącznie aż 14. Pierwsze siedem dzisiaj, kolejne jutro. Zawodnicy mają o co walczyć, gdyż za zdobycie pierwszego miejsca dany duet otrzyma aż 80 tysięcy dolarów. Potem kolejno za drugie i trzecie można zgarnąć sześćdziesiąt cztery i czterdzieści osiem tysięcy. A co z resztą? Każdy, kto znajdzie się w TOP20 otrzyma określoną nagrodę. Można więc zakładać, że rywalizacja między zespołami będzie bardzo zacięta. Podobnie jak w rozgrywkach solo, także tutaj mamy swoich reprezentantów. Tych jest łącznie sześciu i są podzieleni na trzy pary: Zeek wraz z Povity, Nero i Taiovsky,a także Hoopek oraz Sk1x. Pełną rozpiskę meczów znajdziecie poniżej:

ESL Katowice Royale - Rozgrywki

Wszystkie spotkania będziecie mogli obejrzeć na platformie Twitch.

Choć sam jestem bardziej fanem CS:GO, to z miłą chęcią zobaczę, jak Fortnite wypada w formie esportowej. Patrząc na pulę nagród, a także liczbę uczestników jestem pod ogromnym wrażeniem. Kiedyś 100 tysięcy dolarów wydawało się wspaniałym wynikiem dla turnieju z udziałem gier. Dzisiaj mówimy o połowie miliona i nikt nie jest zdziwiony. Dzieło Epic Games ciągle mnie zaskakuje, ale jeżeli dzięki temu będziemy mieli jeszcze bardziej rozwinięte wydarzenia, to jestem jak najbardziej na tak. Będę trzymał kciuki za naszych zawodników i mocno liczę, że znajdą się w szczęśliwej dwudziestce. Kto według Was zgarnie nagrodę główną i stanie się mistrzem tego turnieju?

Zdjęcia: ESL

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu