E-sport

Dziś półfinał majora CS:GO IEM 2019. Kto zgarnie puchar?

Artur Janczak
Dziś półfinał majora CS:GO IEM 2019. Kto zgarnie puchar?
0

Ten weekend będzie jednym z najważniejszych wydarzeń dla fanów esportu. Znamy już uczestników półfinałów Major CS:GO IEM Katowice 2019, gdzie oczywiście, nie mogło zabraknąć Astralis. To właśnie ten zespół pokonał wczoraj Ninjas in Pyjamas, któremu mocno kibicowali nasi rodacy. Mimo wszelkich starań, NiP nie było w stanie przejść do kolejnego etapu. Dziś do walki staną również: Natus Vincere, ENCE eSports i MIBR.

Wspaniałe rozgrywki podczas IEM 2019

Wielki turniej CS:GO w Spodku jak zwykle dostarczył wiele pozytywnych emocji. Mecze są dynamiczne i interesujące, przez co każdy z nich ogląda się z zapartym tchem. Nie ma mowy o jakimś wydłużaniu i kiepskiej formie danej formacji. Wszyscy zawodnicy dają z siebie 200%, co da się dostrzec gołym okiem. Nie brakuje woli walki, ale wszyscy wiemy, że konkretne spotkanie może wygrać tylko jedna strona. Jeżeli więc przegapiliście potyczki Team Liquid vs ENCE eSports oraz Astralis przeciwko Ninjas in Pyjamas to serdecznie zachęcam do nadrobienia zaległości. Naprawdę fenomenalne pojedynki godne majora.

https://youtu.be/TWo-118wR2g?t=16455

Miłym akcentem w całej imprezie było jak zwykle wniesienie pucharu. Tym razem zaszczyt wykonania tej funkcji dostał nie kto inny jak sam Jarosław "pasha" Jarząbkowski. Choć Jarek próbował powstrzymać emocje, tych jednak nie zdołał ukryć. Były zawodnik Virtus.pro pokazał, jak istotne było dla niego ponowne pojawienie się na scenie w Spodku. Wszyscy wiwatowali, gdy Pasha się pojawił i mocno liczę, że nie będzie to ostatni jego występ w tym miejscu. Chciałbym, aby jako zawodnik lub trener mógł jeszcze raz popatrzeć na tysiące fanów i poczuć ten niesamowity klimat esportu.

Czy ktoś jest w stanie pokonać Astralis?

Dziś o godzinie 16:00 rozpoczną się półfinały, gdzie pierwsi do walki staną NaVi i ENCE eSports. Natomiast o 19:50 zaplanowano drugie spotkanie MIBR kontra Astralis. Zapewne oba spotkania będą naprawdę wyjątkowe i każdy fan CS:GO powinien je zobaczyć. Drużyna z dev1ce na pokładzie nie ma sobie równych i przechodzą przez kolejne etapy, nie dali żadnych szans swoim rywalom. Wystarczy zobaczyć na wyniki wszystkich meczów:

Astralis vs compLexity Gaming (16:6) - 20.02
Astralis vs Cloud9 (16:0) - 20.02
Astralis vs Renegades (2:1 - 1 Mapa 17:19,2 Mapa 16:9, 3 Mapa 16:2) - 21.02
Astralis vs NiP (2:0 - 1 Mapa 16:2, 2 Map 16:14) - 01.03

Zespół składający się z takich zawodników jak: Xyp9x, dupreeh, gla1ve, dev1ce i Magisk wydaje się niepokonany. W końcu zajmują pierwsze miejsce w rankingu HLTV i wszyscy doskonale wiedzą, że nikt nie może ich lekceważyć. Ci natomiast wyszli z Fazy Legends z balansem 3:0, a jedyną drużyną, która była w stanie zabrać im jedną mapę było Renegades. Cała reszta przegrała z kretesem. Nie można zarzucić ich rywalom, że nie próbowali walczyć, ale Astralis jest w fenomenalnej formie. Jestem bardzo ciekaw, czy zobaczymy ich w finale i kto dostanie szanse na tytuł mistrza Intel Extreme Masters. W zeszłym roku takowy zdobył Fnatic. Dziś poznamy finalistów i mam nadzieję, że będziecie w tym uczestniczyć. Nieważne czy przed monitorami, czy będąc na miejscu. IEM w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń w esporcie i szkoda pominąć taką imprezę.

Wszystkie mecze będą dostępne tutaj: https://www.twitch.tv/esl_csgo_pl

Zdjęcia: 1,2 - Adela Sznajder (ESL), 3 - Timo Verdeil (ESL)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu