Google

Eric Schmidt: Android Ice Cream Sandwich w październiku lub listopadzie

Tomasz Popielarczyk
Eric Schmidt: Android Ice Cream Sandwich w październiku lub listopadzie
6

Były CEO Google'a znów obiecuje. Tym razem Eric Schmidt zapowiedział premierę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który  ma być dedykowany zarówno smartfonom, jak i tabletom. Jeśli wierzyć jego słowom, platforma zadebiutuje w październiku lub listopadzie bieżącego roku. Schmidt z...

Były CEO Google'a znów obiecuje. Tym razem Eric Schmidt zapowiedział premierę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który  ma być dedykowany zarówno smartfonom, jak i tabletom. Jeśli wierzyć jego słowom, platforma zadebiutuje w październiku lub listopadzie bieżącego roku.

Schmidt zapowiedział premierę wersji Ice Cream Sandwich na konferencji Dreamforce, która odbyła się na przełomie sierpnia i września w San Francisco. Według jego słów SDK systemu miałoby zostać udostępnione już w październiku lub listopadzie. Wygląda zatem na to, że prace nad nowym wydaniem są już na ukończeniu i w przeciągu najbliższych tygodni projekt ujrzy światło dzienne. Do informacji byłego CEO trzeba jednak podchodzić z pewnym dystansem. Otóż Google już wcześniej zapowiadał, że pierwszym smartfonem z Androidem 4.0 będzie Nexus Prime. Tymczasem ten ma się ukazać na przełomie listopada i grudnia. Można się zatem domyślać, że bardziej prawdopodobnym miesiącem premiery systemu jest właśnie listopad.

Ice Cream Sandwich ma być pierwszym Androidem przeznaczonym jednocześnie dla smartfonów, jak i tabletów. Pierwsze przecieki na jego temat (wraz ze zdjęciami) pojawiły się już jakiś czas temu, o czym pisaliśmy na Antywebie. System nie prezentował się wówczas nazbyt oryginalnie i wszystko wskazywało na to, że nie doczekamy się rewolucyjnych zmian. Wkróce będziemy mieli okazję przekonać się, czy faktycznie Google nas niczym nie zaskoczy (w co raczej trudno uwierzyć).

Poniżej nagranie z wystąpienia Schmidta na konferencji. Kwestia nowego Androida została poruszona przy 30:25.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu