Gry

Epic Games Store idzie po rozum do głowy. W sklepie pojawiły się mody graczy

Paweł Winiarski
Epic Games Store idzie po rozum do głowy. W sklepie pojawiły się mody graczy
1

Epic Games Store od swojego startu jest zarówno protezą sklepu z grami jak i platformy dla graczy. Ale super, że zaczyna się to powoli zmieniać - PC-towcy kochają mody, więc dostaną je również tu.

Ja wiem, że Epic zapowiadał rozszerzenie funkcji swojego sklepu/platformy - ale niewiele z nich zobaczyliśmy. Rozdaje za to gry jak szalony i sam nie nadążam ich już dodawać do biblioteki. Tylko to traka trochę typowa cebula, bo w ogóle ich nie włączam - może kiedyś na emeryturze. Trudno jednak powiedzieć by platforma oferowała tyle funkcji co konkurencyjny Steam, z którym sklep Epic cały czas walczy. Dlatego cieszę się bardzo, że firma postanowiła wreszcie wprowadzić mody od graczy - póki co jednak w wersji beta, ale zawsze coś.

Pierwszą grą, która obsłuży modyfikacje od graczy jest MechWarrior 5: Mercenaries, w przyszłości ma się ich pojawić więcej. Narzędzie pozwala przeglądać mody zarówno od graczy jak i developerów, jak również je instalować. Pozostaje trzymać kciuki by obsługa kolejnych gier była dodawana jak najszybciej, bo tylko wtedy powstanie odpowiednio duży hub z modyfikacjami - a tego przecież po takiej funkcji oczekujemy.

Przeczytaj też: GTA V za darmo w Epic Games Store - nie wytrzymały serwery

Powoli zmniejsza się więc różnica między Epic Games Store, a Steam - choć wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia i raczej nie spodziewałbym się by miało się to szybko zmienić. Na razie sklep Epic kojarzony jest tylko z rozdawnictwem, a skoro o tym mówimy, to lecę odkliknąć sobie trzy ostatnie darmowe gry, bo zupełnie wyleciało mi z głowy, że wskoczyły tam nowe gratisy.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu