Filmy

Gwiazda "Stranger things" jako siostra Sherlocka Holmesa w nowym filmie

Konrad Kozłowski
0

"Enola Holmes Mysteries" to kolejna już produkcja, która dotyczyć będzie nieprzeciętnych detektywów Holmes. Tym razem jednak akcja skupi się na młodszej siostrze braci Holmes o imieniu Enola.

Boom na Stranger Things zbiera żniwo. Główną rolę w serialu "Enola Holmes Mysteries" zagra doskonale nam znana Millie Bobby Brown, którą pamiętamy jako Jedenastkę z hitu serwisu Netflix "Stranger Things". Decyzja o przyznaniu jej tej roli zapadła po wcześniejszej współpracy Brown ze studiem Legendary Entertainment przy drugiej części Godzilli. Co ciekawe, Millie Bobby Brown weźmie także udział w procesie produkcji filmu.

Całość oparta będzie o serię książek napisanych przez Nancy Springer. Do tej pory ukazało się sześć tytułów z siostrą Mycrofta i Sherlocka Holmesów w centrum wydarzeń - pierwsza z nich zadebiutowała w 2006 roku:

  • The Case of the Missing Marquess
  • The Case of the Left-Handed Lady
  • The Case of the Bizarre Bouquets
  • The Case of the Peculiar Pink Fan
  • The Case of the Cryptic Crinoline
  • The Case of the Gypsy Goodbye

Jako że film jest w dość wczesnej fazie, nie możemy spodziewać się go zbyt wcześnie w kinach. Wstępna data premiery to marzec przyszłego roku, więc przed nami ponad 12 miesięcy oczekiwań - do tego pozostaje nam jedynie zapoznać się z dokonaniami Nancy Springer, ale tylko w oryginale, gdyż nie doczekały się polskich wydań. Mam jednak wrażenie, że będzie to produkcja szyta na miarę młodziutkiej Brown, ponieważ jako wyobcowana i nietypowa Jedenastka wypadła świetnie, a biorąc pod uwagę  jej charakter oraz osobowość młodej Holmes, to takie połączenie może okazać się wręcz idealne.

Na marginesie przypomnę, że w tym roku premierę będzie mieć serial "Miss Sherlock".

Fot. główne Netflix, źródło Deadline.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu