Filmy

Zobacz imponujące plany Disney na 2018 - plany premier na cały rok

Konrad Kozłowski
Zobacz imponujące plany Disney na 2018 - plany premier na cały rok
15

Na efekty przejęcia 20th Century Fox przez Disney prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze zaczekać, dlatego warto przyjrzeć się bliższym planom giganta na cały przyszły rok. Czekają nas między innymi powroty do świata Marvela i Gwiezdnych Wojen, a także innych znanych marek: Iniemamocnych oraz Mulan. Sprawdźcie pełną listę.

Czarna Pantera

Na 14 lutego zaplanowana jest premiera Czarnej Pantery - filmu, w którym wydarzenia rozgrywają się po tym, co zobaczyliśmy w ostatniej części Kapitana Ameryki. Po Wojnie Bohaterów T’Challa musi powrócić na rodzinną Wakandę – śmierć ojca skutkuje przejęciem królewskiej korony przez T’Challa, który będzie musiał poradzić sobie z przeciwnikami chcącymi zniszczyć jego krainę i cały świat. W połowie października pojawił się ostatni zwiastun Black Panther.

Pułapka czasu

Widowisko na podstawie książki Madeleine L'Engle, która w naszym kraju ukazała się pod tytułem "Fałdki czasu" (w oryginale "Wrinkle in time"). Po zniknięciu naukowca typowa nastolatka Meg Murry musi odnaleźć swojego ojca, po którym to odziedziczyła swoją niezwykłą inteligencję. Wyrusza w kosmos, gdzie zabierają ją trzy pozaziemskie przewodniczki (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Mindy Kaling). Premiera

Avengers: Wojna bez granic

Takiej plejady superbohaterów nie było chyba jeszcze w żadnym innym filmie. Premiera filmu 26 kwietnia przyszłego roku. Na ekranie zobaczymy Kapitana Amerykę, Iron Mana, Hulka, Czarną Wdowę, Sokole Oko, Spider-Mana, Doktora Strange i Czarną Panterę. Nie zabraknie Thora oraz ekipy Strażników Galaktyki, Vision i głównego czarnego charakteru Thanosa.

Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie

Już 25 maja do kin wejdzie drugi spin-off ze świata Gwiezdnych Wojen. Łotr 1 został przyjęty bardzo ciepło, choć doskonale pamiętamy jak burzliwa była jego droga na ekrany - liczne dokrętki i zmiany w scenariuszu dotyczą także i Hana Solo, który przedstawi losy młodego... Hana Solo. Mówi się, że ma to być film utrzymany w klimacie kina gangsterskiego.

Iniemamocni 2

13 lipca czeka nas druga odsłona przygód rodziny Iniemamocnych - filmu z 2004 roku. Pierwsza zapowiedź wideo już się ukazała, po raz kolejny potwierdzając przeogromne przywiązanie Pixara do najmniejszych szczegółów w tego typu animacjach. Czego będzie dotyczyła fabuła? Tym razem to Dan zostanie w domu zajmując się dorastającymi dziećmi, a Helen skupi się na swojej karierze zawodowej. Nie zabraknie czarnego charakteru, któremu cała rodzina będzie musiał stawić czoła łącząc swoje siły.

Ant-Man i Osa

Polska wersja tytułu drugiej części Ant-Mana wzbudziła niemałe dyskusje - musimy jednak pogodzić się z taką, a nie inną decyzją. W pierwszym filmie Hope van Dyne (Evangeline Lilly) poznała historię swojej rodziny, dlatego teraz przywdzieje strój Osy i dołączy do Ant-Mana (Paul Rudd). Mówi się, że film ma pełnić rolę pierwszej komedii romatycznej w uniwersum Marvela - jeśli utrzymany zostanie klimat filmu z 2015 roku, to jestem dobrych myśli. Premiera 3 sierpnia.

 

Mulan, Ralph Demolka, Mary Popins

Pozostałe plany Disney na 2018 rok zakładają premiery:

  • Untitled Christopher Robin Project - 17 sierpnia
  • Mulan - 2 listopada
  • Dziadek do orzechów i cztery królestwa - 2 listopada
  • Ralph Demolka w internecie - 23 listopada
  • Mary Poppins Returns - 25 grudnia

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu